Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Rágómaki: farokkal vagy anélkül?

Rágómaki: farokkal vagy anélkül?

Figyelt kérdés

Nagy nehezen eldöntöttem, hogy veszek egy rágómakit a fogzáshoz. Másfél hónapos kortól megy a szenvedés, lassan a 7. hónap jön és fog sehol, csak a probléma. Kipróbáltunk már hatszáz rágható cuccot, úgyhogy azt már tudjuk, mi nem praktikus. Találtam végre egy olyat, ami puhább szilikon, nincsenek rajta éles vagy hegyes részek, kellően keskeny kialakítású, de 5500 Ft. Azaz a makihoz hasonló árfekvés, ilyen erővel makit is vehetek.

Szóval eldöntöttem, hogy legyen maki, akkor meg azzal szembesültem, hogy van farkos meg farkatlan is. De azt nem írják sehol, hogy miért született meg a farkatlan kiadás, mik az előnyei. Feltételezve, hogy az született később, nemcsak lefelejtette a tervező és később pótolták… :)



2022. jan. 22. 22:21
A kérdező szavazást indított:
Rágómaki farokkal
Rágómaki farok nélkül
Más ötlet - leírom
12 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy miféle csodát vársz egy műanyag vacaktól? 🤦🏻‍♀️
2022. jan. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Rágóka cart sem ért


Dentinox, nagyobbiknak Anaftin..


Áttörés előtt Nurofen az ínyre


2-esével jöttek a fogaik a gyerekeknek, volt, hogy 4 is áttört 2 héten belül.1 évesen a szemfogaik jöttek (16. Fogak)

2022. jan. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem fog semmit érni egy 5500 ftos gumi darabka, amit mas ragoka nem tud. (se farokkal se farok nélkül). Persze ha tetszik ettol még megveheted. Dentinox tényleg elég jó,de azt meg nem sokszor lehet egy nap sajnos.
2022. jan. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha más rágóka nem jó, ez se lesz. Tök mindegy a farok.

Nekünk csak a Nurofen vált be. Ínygéleket azonnal lenyalja, még az ínyéig se jutok vele, nyalja az ujjamról.

2022. jan. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk nagy kedvenc a maki, mondjuk 4 hónapos volt, amikor vettem neki, és nehezen fogott/talált be a szájába mással, mert még ügyetlen volt, az meg pont kézbevaló volt. Azóta is azt szereti a legjobban a rágókák közül, pedig van hűthető is. Nekünk farokkal van, van rajta egy extra dolog, amit lehet szopogatni :D Azt olvastam, hogy kicsiknek van a farok nélküli, mert talán könnyebb megfogni, nincs rajta zavaró dolog (bár a lányomnak nem volt gond). De 7 hónaposan szerintem már nem fogja zavarni :)
2022. jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy a kérdésemre is érkezett válasz…
2022. jan. 23. 15:08
 7/12 A kérdező kommentje:
A többi - kérdésemhez nem kapcsolódó - hozzászólásnál csak a segítő szándékot tudom értékelni, de a döntésem a témában szerzett 5+ hónapos tapasztalatom eredménye. A babának segít a rágás, csak az eddig rágott dolgok mindegyike valamilyen okból nem praktikus. Az e-book olvasó például azért, mert nem tudja jól bekapni és túl merev. A MAM xx rágókája veszélyes, ha rálendül az arcával. A rágni szeretett dolgok alaki és fizikai tulajdonságai alapján keresgéltem neki erre tervezett terméket. Természetesen már kipróbáltuk a piacon fellelhető fogínygélek legalább háromnegyedét, de ezek esetünkben a rágáshoz képest elenyésző hasznossággal bírnak.
2022. jan. 23. 15:30
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Akkor miért gondolod, hogy ha semmi nem jött be akkor ez majd be fog? Marketing? Hype? Nem akarok kimaradni érzés?
2022. jan. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak a “Más ötlet- leírom” miatt írtam.. egyébként nem tettem volna


2#


Amúgy rágóka nálunk a “Rágcsodák” jöttek be..

Kicsinek pedig csak az ujja… semmi mást nem rágott.

2022. jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#17.30-as, de nem érted, hogy maga a tárgyak rágása BEJÖN? Csak minden rágott tárgynak vannak előnyei és hátrányai és jó lenne egy olyan, ami az előnyöket kombinálja! És akkor már ennyi pénzért inkább veszek egy milliószor kipróbált, sokezer kisgyerek személyes tapasztalatával alátámasztottan jól működő dolgot, mint egy olyat, amiről csak a kisbabám eddigi preferenciái alapján remélem, hogy jó lehet. Egy Dentinox+Anaftin árából kijön, érthetetlen, miért fáj ez ennyire…

Meg kéne vizsgálni, hogy a félremagyarázáson alapuló kitartó kötekedésed az életed mely hiányállapotára gyógyír… ;)

2022. jan. 24. 00:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!