Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzásra fájdalomcsillapító?

Fogzásra fájdalomcsillapító?

Figyelt kérdés

A második esténk már, ami borzasztóan telik (első fog, vagy fogak jönnek). Tegnap konkrétan beleájult az ordításba, ma altatásnál elaludt, majd 10 perc múlva olyan keserves üvöltéssel kelt, hogy én még ilyet nem hallottam. Sehogy nem tudtuk megnyugtatni, semmire nem reagált, amire egyébként szokott. Fél óra után jobb ötlet híján adtam neki Nurofen szirupot, dajkálás, cici és alszik, mint a kisangyal azóta. Egy foga már áttört tegnapelőtt, nem tudom hogy az fáj-e neki, vagy más is jön-e. Egésznap nyűgös, folyik az orra, köhög, tépi a fülét, a haját.

Elgondolkodtam, hogy melyik a jobb? Hagyni szenvedni, csak ne terhelje a fájdalomcsillapító a szervezetét, vagy nem hagyni szenvedni? Sok helyen olvastam sokfélét... Én úgy vagyok vele, hogyha segít, akkor én is beveszek inkább egy fájdalomcsillapítót, nem szenvedtetem magam a fejfájással. A babákkal is így kéne lennie nem?

Mindenesetre elbizonytalanodtam, hogy ez lenne-e a helyes és sz*r anyának érzem magam, mert nem tudom megnyugtatni a gyerekem.


2022. dec. 6. 00:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, az kimaradt, hogy kétféle gél után is maradt a keserves ordítás.
2022. dec. 6. 00:08
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Csak a te májad valamivel jobban bírja a gyógyszert feldolgozni(már ha nem tartozol a ritkább esetek közé akinek ez is bajt okozhat), mint az övék.

Szerintem azzal amúgy semmi baj nincs ha 1-1 alkalommal kap gyógyszert. De sokan úgy kezelik ezt is ,hogy oh..semmi baja nem lesz tőle és ,,töltik" a gyerekbe hogy ne szenvedjen és a gyerek nagyobb korában meg nem értik miért nem hat aminek kellene.

Te látod mennyire szenved. Ha úgy érzed kell neki akkor adjál. Lesz még ilyen, mármint amikor vacilálsz hogy mi legyen aztán adsz neki, mert látod hogy kell. Ész nélkül meg úgysem fogod adni neki, mert gondolkodsz most is és nem leöntötted a száján az egész üveggel.:D

2022. dec. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Simán adtam 3 napig nurofent,de most a flamborin csepp jönne.
2022. dec. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na jó de ne mindenféle kencét kenj neki hanem dentinoxot amibe lidokain van…. Csak napi max 3 szor lehet de én is mindig este kenem illetve altatás előtt, ha nagyon nyűglődik. Ettől még nem alussza át az éjszakàt de nálunk pl 2- 3 napos periódusok voltak.
2022. dec. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én sem veszek be gyógyszert, csak ha nagyon muszáj, talán ezért is vacillálok a gyereknél.

A "mindenféle kence" nálunk a Dologél. A mocorgásra az tökéletesen elég is volt. Most kb. semmit nem ér... Napközben egy picit jobb tőle a helyzet talán.

Ha látom, hogy hallotnak a csók, akkor bekenem Dentinoxszal. Tegnap este ez kb. eredményezett egy 7 perces alvást, majd üvöltve kelt, mint akit nyúznak. Már hirtelen azon is elgondolkoztam, hogy biztosan a foga-e a gond, ennyire nem lehet rövid hatású a denti... Kétségbeesésemben próbálkoztam végül a fájdalomcsillapítóval, de nagyon bizonytalan voltam, mert életében először kapott "és én már biztos sem vagyok abban, hogy szükség van erre és amúgyis sz*r anya vagyok, mert nem tudom megnyugtatni és ebben keresem a megoldást", blabla. Végül a Nurofen után aludt egy jó nagyot. A mai napunk megint borzasztó, de úgy döntöttem, hogyha megint ennyire szenved, akkor nem csinálok ebből lelkiismereti kérdést. Egyszer egyszer belefér. Beszéltem ma egyébként a védőnővel is, ő is ebben erősített meg. Próbálkozzunk mással, de ha semmi, akkor egy-egy este rendben van.

Nagyon remélem, hogy hamarosan túl leszünk rajta és visszakapom az édes kis mosolymanómat! :) Borzasztó így látni...

2022. dec. 6. 11:19
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Nekem flamborin vált be.
2022. dec. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!