Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » A jövőre nézve baj, hogy...

A jövőre nézve baj, hogy ennyi foga van 7 hónaposan?

Figyelt kérdés
7 hónapos kisfiamnak 8 foga van. 6 hónapos korára kijött kettő és utána négy darab. Mindenki csesztet vele, hogy nagyon rossz fogú felnőtt lesz. Olyan elkeserítő ezt hallgatni állandóan :-(

2022. dec. 19. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem semmi köze a tejfogaknak a későbbi maradandó fogakhoz, és nem is értem hogy lehet ilyen hülyeséget mondani.
2022. dec. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
mi van? :DD mi az összefüggés? és mégis hogy befolyásolhattad volna?
2022. dec. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Ne aggódj. Nekem nagyon későn jöttek ki a fogaim, a többi osztálytársamnak már a bölcsességfoga nőtt ki, mikor én még a hátsó örlőket növesztettem.


31 éves vagyok, eddig nincs lyukas fogam.

2022. dec. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy nem tudom befolyásolni neki. Állítólag a maradandó fogai hamar elromlanak majd a tej fogak alatt.
2022. dec. 19. 16:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja sem lesz a maradandó fogainak, ha rendesen ápolod a tejfogait. Olyan lehetséges, hogy a szuvas tejfog miatt az alatta épp fejlődő maradandó fogcsíra sérül. De ezt meglehet előzni azzal, hogy rendszeresen és alaposan tisztítod neki 🙂. Ennyi összefüggés van a kettő közt, nem a korai vagy késői fogzás miatt, hanem a tejfog szuvasodása miatt sérülhet alatta a fogcsíra/fog.
2022. dec. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

#3-as vagyok.


Nekem is későn jöttek a tejfogaim állítólag (erre nem emlékszem mikor kezdődött, de négy és fél évesen még nem volt meg az összes tejfogam). A tejfogaimat későn kezdtek kihullani (8 vagy 9 éves voltam). A fogaim váltását nagyon későn fejeztem be (kb. 17 éves voltam, mire kinőtt az összes fogam, majdnem kicsúsztam miatta az ingyenes fogszabályzásból).


Az első bölcsességfogam valahogy egyetem alatt nőtt ki. A maradék háromból kettő még nő, a negyedik nem kezdett el kinőni még és most vagyok 31 éves, és semelyik fogam nem romlott el eddig. Fogkő leszedésre járok rendszeresen, de ennyi.

2022. dec. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
El nem tudom képzelni, hogy a fogak kibújása időpontjának mi köze lenne a fogai későbbi állapotához. Mondd már el, itt milyen logika van szerinted?
2022. dec. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A lányom első két foga három hónaposan bújt ki, sírva szoptattam.

Tökéletes fogai vannak, felnőttként is. Évente kétszer ellenőrzik.

2022. dec. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, ha van a kornyezetedben egy-ket ember, aki ilyen idiota, de te se hasznalod az agyad kerdezo?


Miert nem? Nem tunik fel, mekkora baromsag ez? 🤣🤣

2022. dec. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak hogy erre is legyen példa, nekem a tejfogaim nagyon rosszak voltak, most 30 éves vagyok, és egyetlen egy lyukas fogam van, a többi mind szép és egészséges. De még az sem biztos, hogy a babádnak a tejfogai rosszak lesznek, nem értem miért lennének rosszabbak, csak mert hamarabb jöttek ki.
2022. dec. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!