Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mikortól kell elkezdeni...

Mikortól kell elkezdeni tisztítani a tejfogakat?

Figyelt kérdés
7 hónapos kislányomnak kibújt az első 2 alsó metszőfoga. Mikortól kell elkezdeni a tisztítást és hogyan? Illetve mennyi idős korára bújik ki az összes?

2023. febr. 7. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Amint az elsőnek kibújt a hegye.
2023. febr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
igy van, már lehet neki mosni :) a hogyanra én is kíváncsi vagyok, vettem fogkrémet is a fogkefe mellé. igaz, még nem bújt ki a fiam foga 😁
2023. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor elkezdett nyálazni fogkefét használtunk ràgókának..

Amint kijött a hegye, azonnal tanulófogkrémet is használtunk.(4 hónaposan jött ki az első 2 a 2. Gyereknek 5 hónaposan)

2023. febr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Az összesnél majdnem 2 évesek voltak így is
2023. febr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Nekem 1 éves kortól mondták naponta fogkrém nélkül előtte próbálgatni kell 2 eveskortól mehet a fogkrém
2023. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Fogkrémet csak akkor használtam a Fiamnak, ha már megértették, hogy nem szabad lenyelni.

Ujjra húzható szilikonos fogkefével kezdtük, majd egy éves koruk körül kaptak "rendes" fogkefét.

2023. febr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*Fiaimnak
2023. febr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amikor már van foga, hogy hozzá is szokjon, van az ujjra húzható szilikon kisdörzsi én azzal kezdtem, müllerben vettem.
2023. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
de hát a baba fogkrémeknél nem baj ha lenyelik :)
2023. febr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első fog előbújt, azonnal mosni kell fogkefével és fogkrémmel. Léteznek ujjra húzható kefék, de itt is érvényes, hogy ahány baba, annyi bevált módszer, mi például sosem használtunk ilyesmit, kezdetektől fogva rendes fogkefével mossuk. 1 éves koráig fluoridmentes krémet használtunk, azóta csökkentett fluorid tartalmút esténként, reggel menteset, de például a brit ajánlás szerint első perctől kezdve lehet csak fluoridossal. Köpni nem tud azóta sem (most lesz 2 éves), de az alacsony fluorid tartalom miatt ezek lenyelhetők. Fluorid mérgezéshez egyébként egy 10-12 kilós gyereknek nagyjából 2 felnőtt tubus fogkrémet kell ahhoz megennie, hogy akut esemény legyen belőle.

Üdv, egy fogorvos

2023. febr. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!