Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Szerintetek fogzik?

Szerintetek fogzik?

Figyelt kérdés

Pár napja rosszabbul alszik a kisfiam. Eddig sem aludta át az éjszakát, de az elmúlt pár napban többször kelt, sírva. Ilyenkor bemegyek, vagy szopik, ha akar, ha nem, akkor a karomban ringatom rövidke ideig, és így visszaalszik. Most 8 hónapos, 7 hónapig mellettünk aludt, de már nem fér bele a baba öbölbe, illetve sajna minden szösszenetre megébred, nem tudom, hogy miért, ilyen lett, pedig simán beszélgettünk, porszívóztunk stb mellette. Mára konkrétan megfordulni se lehetett az ágyon, arról nem is beszélve, hogy a mosdóba sem tudtam kimenni, mert sajnáltam, hogy majd felébred. De én is keltem minden pici zajra, a visszaalvás nálam viszont már nem ment, olyan voltam mint egy bagoly. Így egy idő után ez már kimerítő volt, főleg nekem, de neki is zavarhattam, így ment a saját szobájába, a kiságyba, ahol nagyon jól aludt (nappal előtte is ott aludt, csak éjszaka velünk). Viszont pár napja rosszabbul alszik, nappal nyűgös, van, hogy a semmiből kitör és semmi sem jó neki, aztán átmegy rajta, illetve észrevettem, hogy mikor melyik oldalon az arca nagyon piros (arcpír). Mind a kettő nem igazán egyszerre, az egyik mindig halványan, a másik nagyon. Van, hogy egy piros ütődés szerű folt megjelenik a homlokán, kérdezem a férjemet, hogy történt valami, de nem, nem ütötte be, se semmi. Ma este is volt ilyen, a szobájában játszott, erre látom piros egy helyen a homloka. Lementem a konyhába, mire visszajöttem,ár eltűnt. Érdekes... Ma délután 37,5 volt a láza, ma este 37,7.


Őszintén szeparációnak gondoltam be a dolgot, mivel sírva kel, ringatásra visszaalszik, mint írtam is fentebb, de a többi dolgot nem tudom hova tenni? Ugye nem beteg? Valami vírus? Vagy fogzik?


Szerintetek? Köszönöm szépen előre is a tippeket!



2023. márc. 12. 19:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Ez a piros folt talán a "rash" lenne(?), angolul olvastam erről, hogy fogzásnál előfordulhat.
2023. márc. 12. 19:59
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy beteg, vagy fogzik, vagy szepa, vagy alvasborulás, vagy idegrendszeri érés, vagy bolygó együttállás, vagy front vagy kb bármi.


Mind a 2 gyerekemnél voltak ilyenek, akár ok nélkül is.


Lányom pl 8 hónapos koráig átaludta az éjszakákat. Ott borult valami, onnan keltünk óránként vagy fél évig. Most 18hónapos, már "csak" 3x kel. Fiamnál is 8hónapisan volt egy alvás visszaesés. Nála 13hónapos koráig tartott.


De tényleg bármi lehet. 18hónapos a kicsi, ráadásul 2.gyerek, de így is van rengetegszer, hogy elképzelésem sincs, mi a baja.


Ez ilyen. Túl kell élni időszak.

2023. márc. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 Igen, 8 hónaposan van egy alvási regresszió. Erre én is gondoltam.


Hát hallod nem tudom... Mi nem Magyarországon élünk és itt addig mennek a szülők (alvás terapeuta stb), ha gond van, míg meg nem oldódik a dolog. Csak nálunk van pl. az, hogy nem alussza át a éjszakát a gyerek, a többiek babái (akikkel együtt jártam tanfolyamra), mind már szinte 8 hetes koruk óta. Én viszont ennek ellenére sem mentem, mert nem akarom semmilyen sleeping tréninget, miközben mi meg kínlódunk, ahogy ti is, mint írtad. Mások meg aludnak éjszaka békésen. 😅 Persze tanácsadásokra mentünk, azok segítettek bizonyos kérdésekben, de ott sem értettem mindenben egyet. Épp arra gondoltam a minap, hogy vajon régen, dédanyáink+sok gyerek+pici ház hogyan működhetett? Dolgos emberek voltak, nem hiszem hogy volt idő, energia éjszakázni, másnap meg egész nap kapáltak a földeken stb. Mert mondjuk én még így is nehezen bírtam a sok hetes 3-4 órás alvást, hogy jelenleg a babával foglalkozom csak.

2023. márc. 12. 20:26
 4/7 A kérdező kommentje:
*alszanak
2023. márc. 12. 20:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hagyták sírni, kelt hozzá a 8 tesó közül valamelyik, vagy mivel több generáció együtt élt, a nagyi, nagynéni, akárki. Ha dolog volt, vigyáztak rá, vagy nem volt dolog, mert te babázol, kész. Mindig kéznél volt a segítség és nem tartották katasztrófának, ha a baba csak baba és néha sír.

Amit mondasz, az szerintem borzasztó túlzás! Persze, ha valakinek sosem volt jól alvó a babája, akár menjen utána, próbáljon ki ezt azt. De amiért most éppen olyan életszakaszban van, hogy megébred párszor, nem kell túltudományoskodni a helyzetet. Én erre mondom, hogy calm down, just relax, ki fogja nőni! Ahogy a kettes írta, bármi lehet. Nem kell mindig okot keresni, csak a szitut kezelni és visszafeküdni aludni.

A kislányom 9,5 hónapos egy hete minden hajnalban felkel és 1-2 órát szórakoztat, mint aki kialudta magát. Sosem csinált ilyet és nagyon remélem, hogy nem is lesz tartós szokás. Jön is az egyik foga, meg hirtelen sokat is fejlődött a mozgása. Nem vagyok előrébb attól, hogy tudom, hogy a kettő közül valamelyik miatt kel... gondolom. Vagy más miatt. Tök mindegy, kel. Csordogálunk az árral és kész.

2023. márc. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Én is így gondolom. Csak annyira utálom a sok lesajnáló nézvést, illetve adnak segítséget, szakemberhez kell fordulni stb, mert ám az, hogy még 8 hónaposan se alussza át az éjszakát, az nem oké. És mikor mondom, hogy de van, akkor azt kapom, hogy nem tudhatom, hogy esetünkben is ok nélkül van, azaz ilyen a gyerkőc, vagy okozza valami, amit ki lehet küszöbölni. Az ember úgy érzi, sosem elég jó, sosem csinál semmit megfelelően.
2023. márc. 12. 20:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az anyaságban a bizonytalanság érzése kb. konstans. Mikor miben. Hallgass a megérzéseidre. Ha te úgy érzed beteg, vagy segítségre van szüksége, járjatok utána. Ha nem, nem kell. Ezek a tréningek 90%-ban a szülők, a család kényelméről szólnak, nem a baba egészségéről, de persze, nyilván ha van megoldás keressünk. Viszont! Ha hetekig, hónapokig keresem valaminek az okát egy ekkora babánál, akkor kérdem én: nem lehet, hogy igazából az idő oldotta meg a kérdést, nem a nem tudom milyen tréning? :)

Te vagy az anyja, te érzed és kész. Ahogy másban, ebben sem kell magadra venni a megjegyzéseket!

2023. márc. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!