Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Volt akinek a babája olyan...

Volt akinek a babája olyan rosszul viselte a fogzást, hogy akár 38 fokos láza is lett tőle?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15 hónapos, idáig csak 4 foga volt.Most nemrég jött ki 2 és úgy látom elég duzzadt az ínye több helyen.Tegnap délután 38,5 fokos volt a láza de a nurofen 20 percen belül levitte és ma reggel 9-ig semmi gond nem volt.Most megint 38 a láza de a nurofentől megint jobb lett.Semmi tünete nincs, se hányás, se hasmenés, se nem köhög, nem folyik az orra, semmi, csak lázas.Fogzástól lehet?
2013. aug. 10. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

Lányomnak 8 hónapos kora körül lett láza miután ki jött a foga.40 fokos!!!Nagyon bepánikoltam..ügyeletre vittük..ott közölték hogy ez csak 3 napos láz.3 napig alig lehetett levinni szegénynek tényleg. :-( Aztán még kiütései is lettek.

Úgy hogy igen..simán lehet a fogától.

2013. aug. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első!

A 3 napos lázat nem fogzás, hanem vírusos fertőzés okozza, csak hogy tudj róla!:)

Fogzás maximum 38, 1-2 tized fokos lázat okoz.

Ami ettől magasabb, az már nem csak fogzás, hanem ott már egy vírus is lappang a szervezetben, ugyanis fogzás idején gyengébb lehet a babák-gyerekek immunrendszere, ezáltal fogékonyabbak lesznek a kórokozók iránt.

És van akinél ki is jönnek más tünetek, mint torokgyulladás, nátha, stb. de van akiknél csak a láz jön ki. Viszont a magas láz semmi esetre sem fogzási tünet. Mert szimplán csak fogzás magas lázat nem okoz.

És sajnos nagyon sok anyuka ezzel nincs tisztában. Hogy vannak betegségek, amik semmi más tünetet, csak lázat okoznak. De ettől még fertőzésről van szó. És nem csak fogzásról.

2013. aug. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az anyukák, de sajnos néhány orvos sincs tisztában azzal, amit a 2-es írt!

Engem a doki hazaküldött, mikor 4 napja tartó 39 fokos lázzal elvittem a lányom, hogy biztos a foga okozza.

Nem vagyok orvos, de biztosan tudom, nem a fogzástól lázas, hanem a láz miatt felgyorsult anyagcsere miatt jöhet ki a fog hamarabb láz után, de ő csak állította, hogy nincs semmi fertőzése, nem is vírus (szerencsére ez nem a mi dokink, csak ügyeletes volt).

A láz elmúlt szerencsére 5 nap után, fog persze azóta sincs sehol.

2013. aug. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Teljesen a második válaszolónak van igaza....Csak elvittem ügyeletre, mert már a hasa is elkezdett menni.Igaz a hasmenést is szokták mondani a fogzásra de azért elvittem.Kiderült vírus okozta, azt mondta hogy ha szerencsénk van csak egy "sima" vírus, de lehet rota vírus.Szerencsére azóta egyre kevesebbet lázas,a hasa sem megy már annyira,így valószínű nem rota. Orvos javaslatára mellőzzük a tejterméket, cukros dolgokat, diétáztatom, kap kiszáradás ellen valami port, ásványi anyag, vitamin pótlásra valami port, normaflort, mikor lázas kapja a nurofent. Már a közérzete is sokkal jobb.Igaz jön a foga is, de konkrétan ezt a magas 38,5 feletti lázat vírus okozta.Egyébként nem tudom milyen buta szokás, hogy sok mindent ráfognak a fogzásra, pedig más betegség van a háttérbe, főleg orvosok.....

Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 11. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!