Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » A cumi miatt nem ér össze a...

Köles kérdése:

A cumi miatt nem ér össze a két fogsora? Ha elveszem a cumit, visszaáll neki? Vagy nem is a cumi miatt van? Később, ha kijönnek a maradandó fogai, akkor hogyan lehet szabályozni a fogsorát? Egyáltalán lehet?

Figyelt kérdés
Kislányunk 21 hónapos, kis kora óta cumizik. Nem régen vettem észre, hogy nem ér össze a két fogsora. Azt nem tudom, hogy korábban összeért-e. Nem is tud rendesen harapni.
2013. okt. 24. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a probléma, pár hónappal idősebb, fiú. Nem tud rendesen harapni a metszőfogaival. Rágni amúgy mindent megrág oldalt. Korán jöttek a fogai, 15 hónaposan már 16 foga volt, most már 20. Cumit sokáig alváshoz használta csak, de aztán egy lázas betegség során igényelte nappal is (kb. 18 hós volt), és akkor lett elrontva, azóta szenvedek vele, hogy ne akarjon állandóan cumizni, mondjuk így sincs egész nap a szájában, és kint az udvaron vagy ha megyünk valahova, nem is visszük magunkkal sosem.

Mi más okból voltunk logopédusnál, és ő mondta, hogy ez a cumitól van (mármint, hogy nem záródik rendesen a fogsora), és ha elhagyja a cumit, akkor ez helyreáll (na persze nem egyik napról a másikra). Nála viszont az is gond, hogyha nincs is a szájában a cumi, akkor is sokszor a szájában rágcsál vagy szopogat valamit (játékot, plüsst, éppen ami a keze ügyében van, néha a kezét is), szóval sajnos nála még mindig nagyon erős ez az orális ingerkeresősdi, pedig már 2 éves is elmúlt. És tanácstalan vagyok a leszoktatással kapcsolatban, félek, hogy ha ezt a biztonságot adó dolgot elveszem tőle, akkor bajt okozok. Viszont hogy magától leszokjon a cumiról, arra egyenlőre semmi esélyt nem látok :(

2013. okt. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos kerdesedre nem tudok valaszolni, csak azt szeretnem elmondani, hogy 27 eves vagyok, nekem sem er ossze a fogsorom, es soha nem cumiztam. Anyukam azt mondta, hogy 6 honapos koromig probalkozott a cumival, de nem akartam elfogadni.
2013. okt. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Rosszul fogalmaztam, neki is csak elől nem záródik, szóval rágni ő is tud, csak harapni nem. Úgyhogy ugyanaz a helyzet, mint a kisfiúnál.

Leszoktatási praktikákat sokat lehet olvasni, vannak elég humánusak is. Én inkább attól félek, mint a második válaszoló esetében, hogy esetleg nem is attól van (bár logikus, hogy a cumitól legyen), vagy attól, hogy rászokik az ujjára, amivel még jobban előre húzhatja valamelyik állkapcsát...

Második válaszolótól: Gyermekkorodban nem gondolkodtak a szüleid állszabályzásban? Tudsz rendesen harapni? (Csak azért kérdezem, hogy mi várható később, ha esetleg így marad...)

2013. okt. 25. 07:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem sem ér össze és sose cumiztam. Nem hátráltat a rágásban. Szerintem ez nem csak ettől függ. Ajánlották a fogszabályzót, de ahhoz ki kellet volna húzni két egészséges fogamat, így inkább nem vállaltam be.
2013. okt. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, meg soha nem kerdeztem toluk, hogy nem gondolkodtak-e rajta. Igen, rendesen tudok harapni, csak a magvak megtoresevel van gondom, ugyanis nem tudom a fogammal megtorni pl.a napraforgo magot :) Egyebkent ragas, harapas OK!
2013. okt. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2. es 5.vagyok. Egyebkent a tejfogaim is es a maradando fogaim is igy allnak.
2013. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!