Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Tanácsot szeretnék kérni?

Tanácsot szeretnék kérni?

Figyelt kérdés

A 4 és fél hós lányomnak 1 hete kijött 2 foga.


Eddig sem volt nagy evő de most 3 napja alig akar enni. Egy óra ordítás és sírás után nagy nehezen megeszi a tápszert. Éjszaka nincs baj vele, valamikor végigalussza az éjszakát, de ha még sem akkor eszik és alszik tovább. A teát viszont megissza szinte bármikor de van olyan hogy azt se fogadja el.


A kérdéem hogy lehet e a fogzásnak az egyik tünete hogy nem akar enni?


2017. jan. 6. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Próbáld meg evés előtt bekenni az ínyét valamelyik fogzásra való géllel.
2017. jan. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ez akkor is lehet tünet ha már áttörte az ínyét? De ez már egy hete volt és az hogy ennyire nem akar enni az csak 3 napja kezdődött. Előtte is volt gondunk az evéssel mióta tápszert kap, de most nagyon nem megy.
2017. jan. 6. 21:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt csak az én kislányom egy hónappal idősebb volt. Az inyét kenegettem elég sokszor. Utána elfogadta a tápszert. Nem mindig de ha nem kérte akkor vártam egy kicsit és utána újra. De azért figyelj hogy mennyit evett már meg (én adtam neki ha kérte ha nem igaz kiköpte de nagyon,keveset evett magától.) ne legyen nagyon kevés mert abból nagyobb baj lesz. Utána pár nap eltelt és elfogadta a tápszert (nem annyit mint kellet volna de már többet)és utána fokozatosan többet evett/kivánt és sikerült vissza álni arra a mennyirégre amennyit minimum megkell ennie és utána nem volt baj a fogzással és az evéssel. Ez kb. 1hét másfél hét volt. Nekünk sokat segített az, is, hogy beszéltünk hozzá. (Én amúgy is nagyon sokat beszéltem/beszélek neki lehet hogy ez nem befolyásol semmit.) Illetve ha oda adtam neki a cumisüveget. Fogta, vagyis próbálkozzott igaz minden olyan lett de a kis szájába is ment és sikerült enni. Kitartást.! Nem kis feladat ezt kibírni de hitt el utána könnyebb lesz igaz akkor más miatt leszel kibukva de kitartást! Remélem ez a saját tapasztalat segít.! Mindenképp írd meg hogy sikerült-e túl lenni és hogy. :)
2017. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!