Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Miért nem akar enni?

Miért nem akar enni?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kisfiam. Eddig nagyon jól evett. Kb. 1 hete nem igazán akar enni. A bébiételek azokat eszi, de az én főztömet nem. Bébiételből csak szilvát és őszibarackot kapott a széklet problémái miatt. Elég sokat sír nappal is, ezzel eddig nem igazán volt gond. Éjszakát végig aludta eddig most meg este nyolckor lefekszik aztán tíz órától indul a buli. Felsír akkor cumit kap aztán kb. 40 perc után újra felsír. Aztán végül meg etetem, de után is felsír. Arra gondoltam talán éhes, mert napközben nem sokat eszik. Kettő fogunk van ami decemberben jött ki. Felül meg, meg van egy picit dagadva. Tanácstalan vagyok.Van valami ötletetek?
2017. márc. 1. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Az éjszakai ébredés és amúgy a nemevést okozhatja a fogzás. Ilyenkor jobb neki pépesen adni mindent. Kap tápszert is? És a gyümölcspép mellé kap húsos-főzelékes bébiételt? Lehet, hogy ideiglenesen érdemes lenne kipróbálni.

Fogzáskor nagyobb a vízszükségletük, ezért itasd többet.

2017. márc. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tápszer reggel és este kap. Tízórai joghurt keksszel gyümölccsel. Ebéd húsos főzi amit én főzök. Már villával összetörten megeszi, de most pürésítettem neki. Próbálkozom hátha többet eszik. Kb. adagja felét eszi meg. Uzsi gyümölcs rizzsel vagy tejpép. Mai uzsi felét ette meg. Ha már közelítek a kanállal akkor már sír.
2017. márc. 1. 17:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Elég esélyes hogy a foga kínozza. Megpróbálhatod hogy evés előtt bekened az ínyét nurofennel az annyit csillapítja a fájdalmat hogy tudjon jobban enni. Nekem ezt a gyerekorvos javasolta és segített. De ha nem is eszik annyit mint szokott ne izgulj nem fog éhezni és lefogyni. Ha éhes lesz úgy is eszik többet. Ilyen idős korában nálunk is ugyan ez volt, ekkor egy időre vissza szokott az éjszakai tápszerre aztán szépen elhagyta. Add neki amit szívesen eszik meg. Gyümölcsbe is tudsz tenni egy kis husit, ha a gyümit megeszi.
2017. márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!