Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » A fogzás miatt lehet hasmenése...

A fogzás miatt lehet hasmenése a kicsinek?

Figyelt kérdés
10 hónapos a kislányom, 3 foga. Már magyon meg van duzzadva a fogínye pár napja. Az éjszaka 2x hányt szegenykem, ma pedig hasmenése volt. Hozzáteszem hogy 2 napja nincs étvágya, tegnap még evett pár falatot de ma csak a tejet fogadta el. Voltunk orvosnál, de nem vagyok megelégedve a dokikkal. Azt mondta hogy nincs semmi baj a kicsivel, adjak neki menta teát. Lehetséges hogy ez mind a fogzás miatt van? Már nagyon zavar a helyzet, első babam így nincs tapasztalatom. Köszönöm a válaszokat
2018. ápr. 19. 21:05
 1/4 A kérdező kommentje:

3 foga van*

dokinkal*

bocsi

2018. ápr. 19. 21:06
 2/4 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Nehogy mentateát adj a babának. Nekünk azt tanították, hogy 6 éves korig közvetlenül nem adható, mivel epilepsziás tüneteket okozhat. Ha mindenképpen mentateát akarsz adni, akkor neked kell inni, és a tejből kapja meg. Bemásolom a teás jegyzetem egy részét:


"6 hónapos kortól probléma esetén adható kakukkfű, bodzavirág, csipkebogyó vagy citromfű, lándzsás útifű. Ezekre főleg hideg időkben van szükség.

Hat hónapos kor után alkalmazhatjuk a kamillát is, de ezzel óvatosan bánjunk, mert allergizál, és rendszeres használat mellett szárítja a bélrendszert. Egy székrekedéses babánál, még ha az első két alkalommal segít is, később még nehezebbé válik az ürítés.

3 éves korig ezeken a gyógynövényeken túl nincs szükség másra. Arra figyeljünk oda, hogy ha alkalmazunk is gyógynövényeket, akkor mindig csak egyféle növényt tartalmazó teát igyon a gyermek, ne keveréket, mert egy esetleges allergia esetén nem tudjuk melyik gyógynövény okozta az allergiát."


Azt, hogy melyik tea mire jó, elmondják a gyógyszertárban, ill. rá van írva.

Nekem a körzeti gyerekorvos 8 hetes babának ajánlotta a mézet, még aznap kerestem egy másik gyerekorvost.

Egyébként mehet a hasa sok mindentől,akár a fogzástól is. Az én fiamnak állandó hőemelkedése volt a fogzása alatt. Nagyon fontos, hogy több maradjon a babában, mint amennyi kijön belőle. Nagyon fontos a kiszáradás megakadályozása. Ha nagyon bágyadt, nem marad meg benne semmi, sokat hány, be kell vinni az ügyeletre, ott tudnak adni neki infúziót.

2018. ápr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasmenése lehet, de szerintem a hányás és ez a fajta étvágytalanság nem. Terjeng mostanában valami fosós-hányós vírus, akár azt is benyalhatta valahol.

A tej gondolom anyatej, próbáld szoptatni minél többet. Más tejet viszont hányás-hasmenés esetén tilos adni.

2018. ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szokottnál kicsit kevesebbet ettek,ha nagyon fájt nekik..de jellemzően csak úgy vettem észre,hogy híg székletük volt (nem hasmenés) fura szaga és pillanatok alatt kicsípte a popsit.

Hányás emiatt nem volt. Hányás-hasmenés és étvágytalanság akkor volt ha sikeresen elkapták azt a vírust.

A dokiddal én se lennék megelégedve , 1 éves kor alatt nem javasolják a mentát mert a mentol légzésmegállást okozhat egyes esetekbe.

Ha tippelnem kellene akkor én azt írnám,hogy valamit elkapott vagy valami nem esett jól a pocakjának

2018. ápr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!