Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Ugye nem baj hogy a kislányomn...

Ugye nem baj hogy a kislányomnak ma már kétszer adtam nurofent?

Figyelt kérdés
14 hónapos 5. Foga bújt ki, és szerintem még mindig törik át felé, sajnos nem engedi hogy benyúljak a szájába, de éreztem hogy az 5. Kint is van. 38.4 a hője, elméletileg csak 38.5 láz de én adtam neki délután 2-kor 4ml, most pedig 3 ml. Az ő korának megfelelően 3 szor 5 ml kaphat. Nem szeretném ha hozzászokna és a későbbiekben nem segítene, viszont ugye ilyenkor mindenki ad ha látja a babán hogy fáj neki.
2018. okt. 18. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Fogzás nem szokott ilyen magas lázat csinálni. Én adnék éjszakára nurofent neki de holnap vinném orvoshoz a biztonság kedvéért.
2018. okt. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, mindenképp elviszem.
2018. okt. 18. 22:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Jobb, ha látja orvos.

Egyébként nem baj, 6 óra eltelt a 2 adag között.

2018. okt. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a hülyeség hogy hozzászokik. Te hozzászoksz az algopyrinhez? A nem szteroid gyulladáscsökkentők nem okoznak függőséget. A lényeg hogy 6 óra teljen el az azonos hatóanyagú gyógyszerek beadása között, tehát nem csináltad rosszul. Viszont a fogzás valóban nem kellene hogy lázat okozzon. Még annyi, hogyha már adod a gyógyszert akkor add be a teljes javasolt adagot, mert ezzel csak azt éred el, hogy leviszi lehet le sem viszi a lázát, és ha leviszi is könnyebben belázasodik, amikor viszont nem tudsz még egy adagot adni, mert nem telik le a hat óra. Egyébként eltérő hatóanyagú lázcsillapítót adhatsz szükség esetén 4 óránként Pl.nurofen-panadol-nurofen, vagy nurofen-germicid-C-nurofen, vagy germicid helyett antipyretikus kúpot.

Jobbulást a picúrnak!

2018. okt. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Első baba aztán nem vagyok még olyan ügyes... Szerencsémre mivel nem nagyon volt még beteg. És azért adtam kevesebbet mert az 5 ml az 1 és 3 éves gyerekeknek való. Ő meg közelebb van még az 1 hez. Szerencsére le vitte ma meg már semmi baja sincs. Köszönöm a választ
2018. okt. 19. 15:07
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Cáfolom hogy nem szokott ilyen magas lázzal járni., Kislányomnak 39 fok felett volt a láza mikor bujtak a fogai !
2018. okt. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!