Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Megsérült foggyökér esetén...

Megsérült foggyökér esetén mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Épp csak kint volt a 4 első metszőfoga fent, mikor megütötte. Picit vérzett. Mire fogászatra értünk, nem látszott semmi, azt mondta az orvos, hogy nem kell csinálni semmit.

Lassan 3 éves, és az a négy foga nagyon csúnya. Rendszeresen mos fogat, nem eszik nyalókát, nem kap állandóan üdítőket, és mégis. Sárga, lassan barnás a fog.

Most azt mondja az orvos, hogy nem lehet csinálni semmit, mossuk a fogait, dörzsöljük az ínyét. Majd kiesik és kinő a csont foga.

De az még 3 év!


Járt már így valaki? Kezelte az orvos? Keressek másik gyerek fogorvost? Vagy tényleg nem csinálnak ilyenkor semmit?



2019. jún. 4. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szebb nem lesz, de az ózonkezelés megállítja a romlási folyamatot. Egyébkémt lehet, hogy nem is az eséstől lettel ilyenek a fogai, ha a gyökér sérült volna, a fog teljesen elhal. Ajánlom facebookon a Tejfog-gondok csopit, illetve nem tudom hol laktok, de Budapesten a Skylark dentalt és Kárász Szilvia doktornőt.
2019. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmit.


(Én ovis voltam amikor elestem és nagyon beütöttem a számat, tizennéhány évvel később gyökérkezelni kellett ott a fogat ami nem sikerült, mert elferdült a gyökércsúcs, így rezektálni kellett, de a fog így sem tartott sokáig, 16 évesen egy reggeli közben apró darabokra tört - a szájsebész kérdezte, hogy nem ért-e valami baleset amiben elferdülhetett)

2019. jún. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A fiamnak 3 évesen letört az egyik felső foga. Kismototral elesett, nagyon csúnya baleset volt, fogorvos nem látott károsodást, pedig visszacsúszott az ínyébe, és le is tört a sarka. Már 6 éves elmúlt, elkezdődött a fogváltás, már a sérült foga is kiesett, igaz sokáig mozgott, tovább mint a többi, de gond nélkül kijött, szép egészséges csontfog nőtt a helyére.
2019. jún. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!