Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ausztriában dolgozom, babát...

Ausztriában dolgozom, babát szeretnénk. Mit kell tennünk?

Figyelt kérdés
Ingázunk Mo. ÉS Ausztria között.9hónapja dolgozok ott.hogyan van a táppénz?Magyarországon is elmehetek?vagy itt milyen kötelességeim vannak?valami tanács esetleg?elfogadják a Magyar táppénzes papírt?
2019. dec. 2. 22:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
62%
Külföldön dolgozol, gyereket akarsz, de a hivatalos ügyekkel kapcsolatban nem tudsz semmit? A pénz az kéne mi? Inkább még ne akarj gyereket, az osztrákok sem hülyék ám, már átlátnak a sok bevándorlón!
2019. dec. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%
A legjobb, ha bemész az Arbeitskammerhez és felteszed a kérdéseidet. Ott jogászok pontos, hiteles és naprakész információkat fognak adni.
2019. dec. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

"Ausztriában dolgozom, babát szeretnénk. Mit kell tennünk?"


Dugni, fiam. Dugni.

2019. dec. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
81%
Külföldön nem szokás terhesség miatt táppénzre menni, lévén a terhesség enm betegseg
2019. dec. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
80%
Van kinti lakcímetek? Illetve e-card?
2019. dec. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Lakcím nincs. Ingázunk. E-card van. És olyan helyen dolgozom ahol autóalkatreszeket emelgetünk egész nap.
2019. dec. 3. 08:07
 7/27 anonim ***** válasza:
88%
Akkor sehogy nincs táppénz. Rendezni kellett volna a jogviszonyokat a külföldi munka előtt, ha gyerek volt a tervben. Itthonról nyilván nem kapsz semmit, hiszen kint vagy bejelentve(ha be vagy), a kintihez meg kellene a tartósan ottlét igazolása és lakcím, kinti biztosítás.
2019. dec. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Be vagyok jelentve.nem vagyok terhes,de szeretnénk. Pont ezért akarok most utánna járni hogy mi hogyan működik.

De akkor mire lennék jogosult?mér ne kapnék táppénzt?ha van e-card mehetek kint orvoshoz. És a szabályoknál az van ha nem tudja biztosítani a munkáltató azt a körülményt ami le van írva akkor onnantól táppénz.

2019. dec. 3. 10:36
 9/27 anonim ***** válasza:
86%
e-card csak a sürgősségi ellátásra jogosít fel. Rendesen fizetni kell a biztosítást, TB-t oda, ahol be vagy jelentve.
2019. dec. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Mo.-n jelenleg ideinglenesen érvénytelenítve van.amikor kijöttem dolgozni akkor adtam be azt a papírt.de most szeretnénk azt is intézni hogy otthon is működjön.
2019. dec. 3. 11:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!