Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi kedvezmény és első...

Családi kedvezmény és első házasok nyilatkozatát, ha a munkáltató nem kifizetőhely (jelenleg csed/gyeden vagyok), a munkáltatóval vagy a folyosítóval kell kitöltetni?

Figyelt kérdés

Hogyan működik a nyilatkozat kitöltési sorrendje ha nem én hanem a férjem szeretné igénybe venni az adókedvezményeket?

(Pest megyei OEP a kifizető hely)



#GYED #családi adókedvezmény #CSED #első házasok adókefvezménye
2020. jan. 22. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyikünk munkahelye sem kifizetőhely, mégis munkáltatónak kellett leadni.

Nekem a csed és gyed igénylést is.

De olvastam olyat, akinek magának kellett leadni kormányablakban...

2020. jan. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ott, ahonnan a fizetést kapja. Ha a férjed szeretné igénybe venni, akkor a munkahelyén, mindegy, hogy kifizetőhely-e. Ha Te szeretnéd, és jelenleg gyedet kapsz az OEP-től, akkor az OEP-nek. Vagy az alsó részt kérdezed, ahol a Te munkáltatódról kell nyilatkozni? Akkor is a munkáltatód írd, a lényeg, hogy aláírd Te is, hogy ő veszi igénybe a kedvezményt.
2020. jan. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Tehát ha a férjem veszi igénybe és az OEP-től kapom CSED/GYED-t a IV. blokkban akkor is a munkáltatómra töltöm ki és a munkáltatómnak kell aláírnia? Illetve akkor nem kell visszaküldenem a folyósítónak? (Bocsi az értetlenségem, három szereplős a történet, a nyomtatványon csak kettő :( )

Az első házasoknál már kifizetőt ír...

2020. jan. 23. 10:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Már 2 éve nem kell a Te munkáltatóval aláiratni, csak Neked kell aláírni. Lehet hogy régebbi típusú nyilatkozatot kaptatok. Netről le lehet tölteni, sőt idén ügyfélkapun keresztül is tud elvben nyilatkozni, de az még kérdéses, hogy úgy tényleg eljut-e a munkáltatóhoz.
2020. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!