Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikortól kérhetem a gyerektart...

Mikortól kérhetem a gyerektartást így?

Figyelt kérdés

Bíróság nélkül egyeztünk meg egy fix havi összegben.

Június végén költözünk el tőle a gyerekkel. Alapból azt mondta az apuka hogy minden hónap 25.én fog utalni. Viszont nem nagyon akar belemenni, hogy június végén már fizessen, mondván, hogy mi egész júniusban nála lakunk még, és fizet mindent itt, így először csak júli végén akar gyerekartást adni. Nekem viszont jól jönne az a kevés gyt. már júni végén is, mivel albérletbe megyünk és előre kell fizetni a bérleti díjat, mikor beköltözünk.

Minden forint számít, és hát mivel júliusba már nem vele lakunk, így úgymond nem is fizet a gyereknek semmit, hiszen júli 25.ig csak én tartom el???!!!! Van jogom tőle a költözés után elkérni egyből az első havit?


2021. máj. 18. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartás előre esedékes. De ha csak megállapodtatok, nincs bírósági döntés, nem biztos, hogy át tudod ezt vinni rajta.
2021. máj. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele h ezért kell a pénz, tehát junius vegén fizeti júlira, juli végén augusztusra etc
2021. máj. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sürgösen menj a bíróságra és kezd a megállapodás határozatba foglalását, mert csak akkor lehet töle egyáltalán köveltelni.

A gyerektartás meg elvileg attól kezdve jár, hogy megszüntettétek az életközösséget, azaz amikortól nem tekintitek magatokat egy párnak. Ez jóval az elköltözés elött is lehetséges.


De amíg nincs bírósági határozat, addig semmiféle jogod nincs tartásdíjat kérni, ha van kedve, akkor ad.

Ha beadod a keresetet, a tártási kötelezettség attól kezdve él, és visszamenölet is ki kell fizetnie!

2021. máj. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!