Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi értelme van csak táppénzre...

Mi értelme van csak táppénzre visszamenni két gyerek közt? Ki csinált ilyet, miért, mik voltak a körülmények?

Figyelt kérdés
2021. aug. 19. 14:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
15%
Hát kérdező ez is egy lehetőség. Jelezd a munkáltatód felé, hogy szeretnél visszamenni dolgozni és kezdjék el kiadni a szabikat aztán menj tp-re. De tudd, hogy nem fognak szeretni érte.
2021. aug. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
17%
Bocs, hogy kérdezek. Ha kiadják a szabikat utána már ki is rúghatnak, nem kötelesek visszavenni?
2021. aug. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Terhesen nem hinném, hogy kirughatnának.

Illetve ez egy naagy cég, szerintem le sem szarják, ha ezt csinálom, de persze majd megbeszélem.

2021. aug. 19. 19:57
 14/20 anonim ***** válasza:
74%

#12, Mivel várandós, nem rúghatják ki.

Amúgy sok szabit ne vegyèl ki, jól fog az majd jönni, mikor tènylegesen visszamèsz dolgozni, ès szoktatod be a kicsit oviba/bölcsibe. Elèg 1 napot is kivenni.

2021. aug. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
74%

Aki nem így csinálta, vagy nem tudja miért ír?


A munkáltatónak, ha nem mész szabira közben, nem kerül semmibe, mert 9-es kóddal mész.


A teljesség igénye, hogy ha nem vagy veszelyeztetett az szigorúan véve táppénzcsalás ( mindenki megnyugodott, hogy figyelmeztettem a kérdezőt?)


Nőgyógyász ad javaslatot (általában simán ok nélkül is, kérésre), hogy a háziorvosod fel tudjon venni.

Jelzed a munkaltatódnak, hogy visszamennél állományba, de táppénzre

Küldöd a papírt.. ennyi.


Hivatalosan a gyed mellett lehet teljes munkaidőben dolgozni, és elfogadott a táppénz is mellette..

Ennyi.

Nem kell egy nap szabi sem közte, ha a munkáltató jól vesz vissza (nem hibádzik naptári nap)


1.

2021. aug. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
67%

Ui

Én családi cégnél vagyok

A tulajdonos gratulált, elmondta hogy îgy kell csinálni, kihasználni a lehetőségeket, reméli a 3. Babával jelentkezem nála újra😬

Kicsit családcentrikus, pedig úgy vett fel, hogy 3 évig nem mehetek “babázni” szóbeli megegyezés volt.

2021. aug. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
49%
Kéred a fizunélküli megszüntetését, és jelzed hogy terhes vagy,kiveszel 1 hét szabit, majd tp re mész.
2021. aug. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
51%

Azért ez így nem igaz, hogy a munkáltatónak nem kerül semmibe, ha 9-es kóddal megy táppénzre. A táppénz 1/3 részét a cég állja.

Először le kell mondani a fizetés nélküli szabit, utána tud az orvos felvenni táppénzre.

2021. aug. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
65%

Engem a sima állami nőgyógyász vett táppénzre.

Konkrétan azt mondtam:

"Szeretnék táppénzre menni."

Mondta, hogy jó, és az asszisztens már nyomtatta is a javaslatot.

Nem nagy ügy.

2021. aug. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem voltak problémák,a nőgyógyász egyből javasolta a tp,elvittem a háziorvosomhoz,és mentem tpre

Kaptam a gyedet,plusz a táppénzt

2021. szept. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!