Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Párom 13 hetes veszélyeztetett...

Párom 13 hetes veszélyeztetett terhes, ezért táppénzen van. Kérheti így az adokedvezmenyt a tpre is? Nem vagyunk még házasok, de együtt élünk. Így jár nekem is már az adokedvezmeny? Vagy felvehetem én az övét ha nekem rendesen fizetésem van?

Figyelt kérdés
Nagyon kesze kuszának tűnnek a szabályok. Jó lenne tisztán látni.

2021. szept. 11. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem jár, csak ha megszületett. Ő kérheti attól, akitől a tp-t kapja.
2021. szept. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az 1-es. Ha nem vagytok házasok, csak ő tudja igényelni. Táppénz alatt is kérheti, én is így kaptam meg mindkét gyerekkel.
2021. szept. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Akkor kérhetnéd, ha házasok lennétek.

Ebben az esetben, mivel nem vagytok, csak szülés után, ha apaságival, anyakönyvben szerepelve a neveden van a gyerek, akkor kérheted.


A munkáltatónál (ahol a táppenzt is) kell igényelnie, és dokitól vinnie az igazolást, hogy mikor töltötte be a várandóssága a 91.napot.

2021. szept. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!