Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most akkor hogy is van ez az...

Most akkor hogy is van ez az szja visszatérítés?

Figyelt kérdés

Tudom, amíg a közlönyben nem jelenik meg, képlékeny az egész, de ezt nem igazán értem, hogy miből mit kapnak vissza a várandósok is.

Aki ugye betölti a 12. hetet, azok is visszakapják az szja-t. De miből nézve? Amikor még dolgozott? Vagy amikor már betöltötte a 12 hetes kort? Vagy egész évre? És akkor is, ha nem érvényesítették az adókedvezményt, mert jövőre akarják egyben?


Egyelőre nem téma a babavállalás nálunk, csak ma ezen méláztam a dugóban, mert tökre nem értem, hogy a terhesek milyen összeget kapnak.😅


2021. szept. 30. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Mit nem értesz ezen. Az idén befizetett adót kapja vissza. A terhes is. Ha dolgozott, és fizetett adót, akkor azt.
2021. szept. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, 20 évesen, nem terhesen, iskolában ülve remegek érte. 🙂

Nem értem, mert gyakorlati fogalmam nem nagyon van ezekről a dolgokról, hogy mikor mi van.


Köszönöm a válaszokat!

2021. szept. 30. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsi az off-ért, de ezt hol írják, hogy 12 hetes magzattal már jogosult valaki?
2021. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2021. szept. 30. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Még nem hozták törvénybe, úgyhogy még sehogy sincs.


De elvileg úgy lesz, hogy ha fizettél szjat az évben, akkor visszakapod, ha nem fizettél, akkor nem kapsz semmit.

2021. szept. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

Totál idióták, egyre inkább ész nélkül dumálnak.


Eddig csp-jogosultsághoz akarták kötni, ahhoz ugye született gyermek kell.

Most már családi kedvezmény jogosultsághoz, amihez betöltött 91 napos magzati kor kell. Úgyhogy hajrá, ma még lehet gyereket gyártani pénzért, pont belefér.

2021. szept. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!