Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Határozott idejű szerződésnél...

Határozott idejű szerződésnél hogyan alakulnak a CSED-GYES-GYED és társai?

Figyelt kérdés

Gyerekvállalást tervezünk a következő 1-2 évben, és szeretnék kicsit kiigazodni, ez számomra nem egyértelmű.


6 éve dolgozom már ugyanott, de mindig 1 éves, határozott idejű szerződésem van. Mindig december 31-én lejár, és január elsején indul a következő szerződés.


Eddig erre nem is gondoltam, hogy gond lehet. Amikor lakást vettem, és igénybe vettem a lakáshitelt, ott elegendő volt bemutatni, hogy folyamatosan megújul a szerződésem, meg egy szándéknyilatkozatot írt a főnököm, hogy a lejárat után is kíván alkalmazni.


Gyerekvállalásnál érhet emiatt hátrány?


2021. okt. 20. 13:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz élő szerződésed, amikor szülsz, akkor ugyanúgy kapsz mindent, mintha határozatlan szerződésed lenne. De ha szeptemberben bejelented, hogy terhes vagy és a munkáltató úgy dönt, hogy nem hosszabbít, akkor csak gyest fogsz kapni.
2021. okt. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

6 éve dolgozom már ugyanott, de mindig 1 éves, határozott idejű szerződésem van


Akkor mondd meg nekik, hogy ez törvénytelen.

2021. okt. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért annak járj utána, hogy ezt meddig akarják játszani veled, ugyanis maximum 5 évig lehet valakit határozott szerződéssel foglalkoztatni. Utána véglegesíteni kell, vagy elküldeni.

Nálad már ez letelt, szóval valami nem stimmel.

Semmiképp ne vállalj addig gyereket, míg a munkaviszonyod nem tisztázott.

2021. okt. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ezt én is kérdeztem tőlük, de arra hivatkoztak, hogy első 2 évben egy külön projekt költségvetésén voltam.. pedig a munkaszerződéseken minden azonos, csak a leírásba bele van írva 3 szó, hogy finanszírozás xy forrásból.


Azért vicces, mert állami a munkahelyem..

2021. okt. 20. 14:19
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Év elején ess teherbe, hogy legyen munkaviszonyod a szülés napján, mert garantáltan nem fognak hosszabbítani.
2021. okt. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Már miért ne hosszabbítanának? Kutató vagyok egyébként, ebben a munkakörben ez sajnos bevett szokás.
2021. okt. 20. 15:55
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert miért tartanának állományban, ha évekig nem fogsz dolgozni? Persze lehet, hogy hosszabbítanak, de egyszerűbb felvenni valakit a helyedre, aki dolgozik, és akinek nem kell a táppénze egy részét is fizetni.
2021. okt. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én nem tervezek maradni 3 évig, 1 év után szeretnék részmunkaidőben visszatérni.
2021. okt. 20. 21:48
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem fognak hosszabbítani, ha terhes leszel elhiheted. Nem vèletlenül az állandó 1 èves megújítás. Nem fognak csak azèrt állományban tartani, hogy otthon legyèl. Mindegy mit tervezel most, alakulhat máskèpp.
2021. okt. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem bíznék ennyire a munkáltatóban, hogy nem fog elküldeni, tekintve hogy 6 éven keresztül csak szívatnak a határozott szerződéssel.
2021. okt. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!