Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Csed igénylése szülés előtt?

Csed igénylése szülés előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!! Segítsetek, jol értelmezem?

Szeretném szülés előtt 28nappal igényelni a csedet, vagyis december 4től. Ugye a tappenzt meg kell szüntetni dec. 3-án. A csedet viszont csak januárban utalják először? Akkor decemberben se csed se tappenz?


2021. nov. 12. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megkell. Decemberben még azt tp-t kapod meg, ami jár december 3.-ig.
2021. nov. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Decemberben még a novemberi fizut/táppénzt kapod.
2021. nov. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez az igényeljük elöbb a csedet egy nagy átbszás...


Október 3ra voltam kiirva. Szeptember 5-el igényeltük meg. Szeptember 4ig dolgoztam.


Szeptember 10 körül jött is postán a határozat, hogy elbírálták, jár. Ahogy megszületik a baba, 15napom lesz bemutatni az anyakönyvi kivonatát, ellenkező esetben ujrabírálják, nem jár a csed.


Szeptember 28án megszületett a lányom.


Oktober elején vártam az utalást, semmi.

Szeptember4ig azt a 4 nap fizut megkaptam, ennyi.


Oktober 8án kaptam meg az anyakönyvit, akkor felhívtam őket. Emailben el kell küldenem, ujrabírálják, utána ha lesz utalás, akkor megkapom.

Aznap be is küldtem, de mivel az októberi utalásról ho elején lecsúsztam, hoközi utalás nincs, így most novemberben kaptam meg a mostanival együtt.

Szeptemberben meg éltem abból a kemény 4 napnyi béremből

2021. nov. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!