Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ki vállalt 3.gyereket ebben a...

Ki vállalt 3.gyereket ebben a vírus helyzetben? Akinek van 3 gyerkőce hogy bírja anyagilag lelkileg stb?

Figyelt kérdés

Van egy 7eves iskolás fiam. Egy 18 hónapos lányom aki vírus helyzet alatt született. A második terhesség sokkal nehezebben viseltem én is S párom is.( 2 alkalommal is vèreztem. A vírus miatt a szülés alatt nem lehetett párom sem jelen. Nem volt olyan az orvosi ellátás mint a fiammal anno annak ellenére hogy fogadott orvosom volt. Sajnos a szoptatás is nehezen ment. Fiam 15 hónapos koráig tudtam lányom csak 4 hónapos koráig.(

Párom folyamatos műszakba jár dolgozni. Nagyszülők közel lesznek ha elköltözünk.

A havi bevételünk összesen kb 600.000 míg lányom be nem tölti a 2èvet utána pedig 450.000 forint.

Kiadásunk (rezsi plusz hitelek) 210.000 forint. ( Én meg igénybe veszem a moratóriumot. Utána a kiadás 280.000. pluszba hozzájön a havi bevásárlás meg a gyógyszerek ha kellenek stb.

Házat veszünk S az a kérdés belevágjunk e a harmadik baba dologba S akkor igénybe vegyük e a csok valamint szocpol támogatásokat. Mi szeretnénk de félünk hogy anyagilag nem bírnank.

Akinek három babája van S csak apa dolgozik anya meg otthon gyesen az hogy jön ki havonta. Elnézést nem szeretnék senki pénztárcájába turkálni. Csak érdekelne a tapasztalat.



2022. jan. 23. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Hát nézd, anyagilag belefér az, hogy ha a 3. baba valamilyen betegséggel születik, akkor te nem tudsz visszamenni dolgozni vagy ki kell fizetni a kezelését, gyógyszereit?


Tudom, mindig van, aki azt mondja, nem szabad erre gondolni, de ha nem gondolsz rá, akkor is megtörténhet. Mint a szomszédomnak, akinek szüléskor lépett fel oxigénhiány és se járni, se beszélni nem tud az 5 éves gyereke. Ő meg dolgozni.

2022. jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért születne betegen? Így ha erre gondolok akkor soha senki ne vállaljon gyereket ezért?
2022. jan. 23. 18:12
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

Most ilyen alapon, miért születne bárkinek betegen a gyereke? Mégis többezer gyerek születik betegen évente.


Mondom, a szomszéd is ugyanígy gondolta, mégis beteg gyereke lett, csak nekik anyagilag belefér.


De, vállaljon mindenki nyugodtan gyereket, csak annyit, amennyi gond esetén is belefér.


Milyen felelőtlen gondolkodás az, hogy "velem sosem történhet meg...?" Ha mégis, akkor nélkülöztök majd?

2022. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem a gondolkozásod. De én úgy vagyok vele hogy nem kellene ennyire negatívan gondolkodni.
2022. jan. 23. 18:23
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Az, hogy tisztában vagy a lehetséges kimenetelekkel, nem negatív gondolkodás, hanem szimpla józan ész és előrelátás, amivel mindenkinek rendelkeznie kellene, ha gyereket vállal, és akkor nem lenne ennyi nélkülöző család.


Egy felnőtt embernek számolnia kell vele, hogy olyan dolgok is történhetnek vele - válás, haláleset, betegség, bármi - amelyekre nem számít, és ezt figyelembe vennie az élete alakításakor.


Mert oké, azt mondod, nem kell negatívnak lenni. Ne legyél. De tegyük fel, mégis pont nálatok üt be a baj, meg fogtok tudni élni?


Ha nem, az hazárdjáték a már meglévő gyerekeiddel.

2022. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves anonim. Köszönöm szépen. Megértem ezt az álláspontot is. megkérdezhetem van e gyereked? Ha igen akkor 3? Mint ahogy kérdeztem..
2022. jan. 23. 18:49
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Van gyerekem, igen, 2 és pont azért nem vállalok harmadikat, bár szeretnék, mert ha valami gond lenne, azt már nem tudnánk finanszírozni.
2022. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2020 decemberében született meg 3. kislányunk. A nagyok 7 és 4 évesek a legkisebb 1 éves. Megélünk.

Nemsokára kész a házunk amit 5 éve vettünk és teljesen szétkaptunk belülről és újra terveztünk.

Nekem mind a 3 terhességem nehéz komplikált veszélyeztetett volt.

2022. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3 lányunk van a kicsivel itthon vagyok gyeden. A párom jól keres így megèlünk de majd én is szeretnék visszamenni dolgozni.

Saját házunk van amin van mit újítani ezért ezekre gyűjtünk így nyilván odafigyelek mire mennyit koltok.

A covid miatti helyzetet max annyiban éreztük meg hogy nem jöhettek be hozzánk a kórházba,tulelheto volt.

Lelkileg, fizikailag viszont megterhelő mert 3 felé kell figyelni.

2022. jan. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi is most vállaltunk harmadikat, 7 hónapos a kisfiunk, a lányok 8 és 12 évesek.

Bevételünk összesen 900 körül van. Albérletben lakunk.

Gyeden vagyok jelenleg, de megyek vissza dolgozni mikor 1 éves lesz a kicsi.

Anyagilag nincs problémánk. Nekem inkább mentálisan nehéz. Nincs semmi segítségem, párom csak hétvégén van itthon. Gyakorlatilag mindent egyedül kell intéznem, mert nála a szabi sem úgy megoldható mint más normális embernél, olyan a munkája. Van, hogy hetekig senki sem nyitja ránk az ajtót, a barátok elfordultak, anyukám és húgom külföldön élnek, apukám meghalt, más rokonom meg nincs sajnos.

Nekem emiatt nehéz inkább.


Első válaszolónak: nekünk pl van egy pár biztosításunk amit fizetünk, arra az esetre ha bármi történne a párommal és egyedül maradnék kenyérkeresőnek.

2022. jan. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!