Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Július végén lejár a gyesem,...

Július végén lejár a gyesem, de szeretnénk még egy babát, de eddig még nem jött össze. Munkahelyemre nem tudok visszamenni. Ha addig nem jön össze a baba mire vissza kéne menni, milyen lehetőségeim vannak, hogy a másik picúr után is kapjak gyest?

Figyelt kérdés
Munkahelyet nem szeretnék váltani, nem szeretnék mással kicseszni, hogy pár hónapra odamegyek, aztán meg elhúzok szülni, hazudozni meg nem akarok. De gondolok ilyenre, hogy ha befizetem magam utána tb-t az beleszámít vagy ha táppénzre megyek az lehet opció nem? Kiveszem a szabikat utána meg TP. Munkanélküli esetleg beleszámít? Illetve ha mégis munkahelyet kell váltanom, a két munkahely egymást kell hogy kövesse vagy lehet közte némi szünet? Ha igen mennyi?
2022. máj. 27. 15:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ha a baba nem jön össze mire lejar a nagyra a gyes akkor vissza kell menned dolgozni hogy csedre/gyedre jogosult legyél. Vagy a jelenlegi munkahelyre vagy másikhoz, szünet lehet közte, hogy mennyi azt nem tudom.

Ha viszont nem mész vissza és váltani sem akarsz, de bevallaljatok a babát akkor 6 hónapos koráig gyest igenyelhersz rá, majd apuka (ha a gyed kritériumoknak megfelel) akkor 2 éves koráig kapja ő a gyedet de te vagy otthon a kicsi el. Ebben az esetben fizetned kell magad után a tb-t

2022. máj. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#10nek: #9 vagyok, decemberben tölti a hármat, nem lesz idén oviköteles, csak akkor veszik fel ha marad hely. Ezért gondoltam a fizetés nélküli szabira, más ötletem nincs.
2022. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Csak ahogy betölti a 3-at, a te védelmed megszűnik, ki is rúghat, nemhogy fizetésnélkülivel szórakozzon. Miért nem bölcsibe adod már most? Kiveszed a felgyűlt szabikat, addig beszoktatod.
2022. máj. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mert nem tudok visszamenni dolgozni, úgy mint a kérdező. Így vagy terhes leszek és elmegyek tp-re, vagy megpróbálom a fizetés nélküli szabit. Más lehetőség nincs szerintem, itt sem érkezett más ötlet a kérezőnek. Ez utóbbi egy halvány remény,hogy még kapok fel év haladékot a kirúgásig. #9
2022. máj. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Oh, értem. Nem ismerem a főnököd, de nem hiszem hogy ezt megjátsza, és ahogy előttem írtak, ha betöltő a kicsi a 3mat sajnos a védelme is meg szűnik és csak azért bevallalni egy második babát hogy kapj ellátást továbbra is.. Persze ha amúgy is tervben van akkor ez a legjobb megoldás.

Nekem megszűnt a munkahelyem mikor várandós voltam így passzívan kaptam csedet. Gyedre nem vagyok jogosult, férjem kapja de így nincs jogviszonyom és a tb-met is fizetnem kell

2022. máj. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!