Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Érdemes kivenni a szabadságaim...

Tim. kérdése:

Érdemes kivenni a szabadságaimat mielőtt terhesen táppénzre megyek?

Figyelt kérdés
4 hónapos terhes vagyok, lassan elfogok menni táppénzre. Azt tudom hogy terhesen a táppénz a fizetésem 50-60%-a. Arra gondoltam hogy a bent maradt szabadságaimat kivenném mielőtt elmegyek táppénzre ezzel is picit több pénzhez tudok jutni. Lehet ilyet csinálni? A munkáltatóm megakadályozhatja? Illetve ha elmentem szabadságra onnan mehetek egyből táppénzre vagy egy nap munkával megkell szakítanom a kettőt? Köszönöm a válaszokat.

2023. jan. 21. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Én kivettem, szerintem így korrekt. A munkáltatonak így is úgy is ki kell adni a szabikat, ha nem most, akkor majd ha visszatérsz. Nem kell aktív nap, mehetsz egyből táppenzre, ha valaki tappenzre vesz.
2023. jan. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

A szabadság egy részével a munkáltató rendelkezik, szóval igen megteheti, hogy nem adja ki, amikor te szeretnél szabadságra menni. Más kérdés az, hogy ténylegesen mit cselekszik. Nálunk, ha valaki korrekten bejelenti időben, hogy mikor szeretne szabadságra menni általában kiadják neki. Te ismered a munkaadód, hogyan áll ehhez a témakörhöz.

Szabadság után, ha orvos igazolja a keresőképtelenséget el lehet menni táppénzre.

2023. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Miért akarsz táppénzre menni?
2023. jan. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Nem


Jobb, ha majd a bölcsis/ ovis beszoktatásra megmarad.

2023. jan. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%

3# látjuk sikerült megragadni a lényeget 😅🤦🏻‍♀️

4# 2- 3 év alatt összegyűlik neki annyi hogy elég legyen az ovira😅

Amúgy igen, kiveheted azt a teszt amivel te rendelkezel, ha rendes kiadja a többit is, hisz így vagy úgy egyszer muszáj lesz neki kiadni, ezt beszéld meg a főnökkel, ha te korrekt vagy valószínű ő is az lesz, és mehetsz táppénzre, ha az orvos kiir valami indokkal.

60% 9es kóddal jár azt hiszen, de egy könyvelőt vagy orvost megkérdezel jobban tudja :)

30hkm

2023. jan. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

Kedves 5-ös!

Ne adjunk fals infókat a kérdezőnek.

Szabadság csak a szülési szabi idejére és a gyed első félévére jár. Vagyis nem 2-3 évnyi szabit gyűjthet csak 1 évnyit.

A munkáltató adja ki a szabadságot, a munkavállaló csak 1/3-val rendelkezik, így igen megtagadhatja a kivételét. De én is úgy gondolom, hogy ha visszatérnél dolgozni, de még beszoktatás van, akkor hálás leszel a bent maradt szabikért.

Másik egy orvos és egy könyvelő sem fogja tudni megmondani, hogy a béred hány százaléka a táppénz, ilyet ne is mondj, pláne nem kód függő. 9es kód esetén azonnal táppénz jár, nincs betegszabi. A százalék pedig függ munkaviszonyban eltöltött időtől és attól, hogy kórházi vagy sem. De a kódtól nem.

2023. jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként pedig a 3-asnak igaza van.

Miért akarsz táppénzre menni, ha nem tudod a munkaköröd ellátni, akkor a munkáltatónak egy könyebb munkakörbe kell helyezni, ha erre nincs mód távolléti díjat kell fizetni.

2023. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!