Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha terhesen kezdek egy munkahe...

Ha terhesen kezdek egy munkahelyen mire számítsak?

Figyelt kérdés
Most vagyok 3-4 hetes es most kezdek egy új helyen. Előtte nem dolgoztam. Tehát nincs folyamatos munkaviszony. Ha próba idő azaz 3 hónap utan mondom el, hogy terhes vagyok, akkor mennyi időt lehetek tappenzen? Van olyan szabály, hogy csak annyit lehetek tappenzen amennyit dolgoztam? Illetve erre járni fog tappenz után csed es gyed? A tb-m mindig rendben volt. Arról, hogy ez mennyire erkölcsös most nem szeretnék beszélni. Előre is köszönöm a válaszokat.

2023. jan. 23. 17:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Minek kezdesz el dolgozni, ha utána rögtön mennèl is táppénzre? Volt egy hasonló cipőben járó kolléganőm, de teljesen normális és jófej volt, nem azt nézte, mi az első perc, amikor leléphet, 33 hetesen ment el táppénzre
2023. jan. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mert egy takarító tán nem takaríthat nagy hassal szart..
2023. jan. 23. 17:55
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Annyit lehetsz táppénzen amennyit dolgoztál, szóval 20. Hétig minimum dolgoznod kell és utána gyesed 23500 ft lesz, plusz családi 12200. Csed, gyed nem.
2023. jan. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem rúghatnak ki, ha a próbaidő letelte után közlöd, viszont valóban csak annyit lehetsz táppénzen, amennyit már ledolgoztál.


Csed és gyed sem jár, csak a gyes, mert ezekhez 1 évnyi munkaviszony kell, az nem elég, hogy te fizetted a tb-t, csak a 23 ezres gyest kapod majd.


Ne haragudn, ne vállalj már gyereket, ha még egy napot nem dolgoztál életedben és anyagilag semmit nem tudsz hozzárakni a neveléséhez a következő években....

2023. jan. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Igen, van olyan szabály, hogy annyit lehetsz táppénzen, mint amennyit dolgoztál előtte megszakítás nélkül (30 napnál több jelent megszakítást 2 munkahely között).


Munka előtt mit csináltál? Egyetem, főiskola?

Ha nem, akkor 100 % nem lesz cseded, gyeded, mert nem teljesül az alap feltételek egyike, a 365 nap biztosítási jogviszony.

2023. jan. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A csedhez és a gyedhez minimum 360 napos jogviszony kelleme...ha előtte nem dolgoztál, ez sehogy sem lesz meg.
2023. jan. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
365, bocsi.
2023. jan. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Csedhez es gyedhez már nem tudsz elég ledolgozott időt összeszedni. Ha szerinted terhesen nem takarithatsz szart, akkor mondjuk nem ertem, miért pont a legrizikósabb első trimesztert akarod vegigtakaritani. De oké.
2023. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Erre sajnos semmi nem fog járni, és ha 4 hetesen kezdesz, simán ki is derülhet a terhesség még a próbaidő alatt.

Ha csak amiatt kezdesz dolgozni hogy legyen majd valami juttatásod, akkor teljesen feleslegesen teszed, mert semmi pluszt nem kapsz majd. Gyes meg családi jár majd, de az akkor is ha nem dolgozol.

2023. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%
Ez jó nagy kicseszés azzal, akit fel tudnának venni normálisan, hosszabb időre. Az, hogy a céghez sem fognak tárt karokkal visszavárni más dolog.
2023. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!