Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Fizetés nélküli szabadság...

Fizetés nélküli szabadság megszakítása a 2. gyerek előtt?

Figyelt kérdés
A munkahelyem arra akar kérni, hogy mivel egy hónappal a második gyerek várható születése előtt akarom igényelni a CSED-et, ezért a CSED folyósítás előtti napon mondjam le a fizetés nélküli szabadságomat az első gyerek után, majd igényeljek újat, de azt csak a második gyerek születése után. Így kimarad kb. egy hónap, ami alatt nem igazán értem, hogy mi lesz a státuszom a munkahelyen. Emiatt érhet valamilyen hátrány? Pl. lakáshitelt szeretnénk majd felvenni. Vagy bármi egyéb szempontból? Kérhetem, hogy az átmeneti idő alatt fizessenek ki a felhalmozott szabijaimból egy részt? Kirúghatnak ez idő alatt?
2023. jan. 26. 18:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%
Kirúghatnak és kérheted a szabidat is
2023. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Szabik, aztán táppénz.
2023. jan. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
De nem értem, miért akarják, hogy lemondd? Mármint, nekik abban mi a jó?
2023. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ki akarják neki adni a szabadságait, csak vannak olyan hr-esek, akikből harapófogóval kell kihúzni mindent.
2023. jan. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ezt a terhesség elején megtehetted volna és kaptad volna a tp és a gyedet
2023. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

3

Azt mondták, hogy az új ellátás (CSED) indítása miatt le kell mondanom a régi gyerekkel kapcsolatos fizetés nélküli szabadságot. Csak akkor tudják indítani.

2023. jan. 26. 19:30
 7/21 anonim ***** válasza:
Mondd le egy nap különbséggel. Biztos nem venném ki a szabijaimat, fog az még kelleni.
2023. jan. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ahogy ők akarják velem lemondatni és kivetetni, aközött kb. 1 hónap telik el, így nem értem mire gondolsz, 7-es.
2023. jan. 26. 20:00
 9/21 A kérdező kommentje:
De az is lehet, hogy csak nem tudnak emailt olvasni, majd futok velük néhány kört még, mert ilyenről még nem hallottam.
2023. jan. 26. 20:00
 10/21 anonim ***** válasza:

Én most igényeltem a CSED-et január 10-től. Pár nap múlva kaptam papírt arról, hogy a fizetés nélküli szabimat január 9.-vel megszüntették.

Nem igazán értem, hogy neked miért akarják egy hónappal előbb. Mindenképp kérdezz rá. Szabadságod annyi biztos nem lesz hogy egy hónapra elég legyen

2023. jan. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!