Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » T.i mennyire talaltok új...

T.i mennyire talaltok új munkát ha gyed utan ott van a 2 év ures rész,hogy othon voltatok a gyerekkel ? Mit mondtok mit csinaltatok az utolsó 2evben? Mennyire vesznek fel ha megtudjak hogy most mennél vissza gyedről?

Figyelt kérdés
2023. jan. 26. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
De hát mit mondanék, ne viccelj. Ezt nem lehet eltitkolni. Normális helyre gond nélkül felvesznek.
2023. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
A gyerek az kiderül, legkésőbb az első gyerekes táppénznél. Szerintem nem érdemes titkolni. Van olyan munkahely ahol simán belefér, valahol nem. Utóbbi helyre nem mennék, mert konfliktus lesz belőle, pláne ha kamuval inditok.
2023. jan. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Most keresek másfél év után. Hát nem könnyű... Az egyik HRes meg is mondta, mint anya az anyának, hogy nem nekem lejt a pálya, szinte újra kell kezdenem a karrieremet, de kívánja hogy én legyek a kivétel... (Hát kösz)
2023. jan. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem attól is függ mi a végzettséged. Nekem még úgy is jöttek ajánlatok linkedin-en, hogy ki van írva, hogy gyeden vagyok. De a munkahelyem is vár vissza, csak nem akarok visszamenni még.
2023. jan. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Amikor én mentem volna vissza GYED-ről, akkor nem volt könnyű.

Igen, ez szép duma, hogy nem is mennék olyan helyre dolgozni, ahol gond, hogy gyerekem van, csak ha már a 10. helyről utasítanak el ilyen miatt, és éhezik a család, akkor nem biztos, hogy ezzel indítanék.

Én konkrétan azt írtam az önéletrajzomba, hogy abban az évben szakadt meg a munkaviszonyom, amikor munkát kerestem. És nem is hazudtam, mivel elvileg ott dolgoztam, csak "passzív" állományban.

Ahová felvettek, nem is kérdeztek rá. Az meg normális, hogy az embereknek családja van. Az más kérdés, hogyha beteg a gyerek, hogy oldod meg. A munkaadónak olyan ember kell, aki elvégzi a munkát, nem pedig olyan, akire folyton fizetheti a táppénzt, és a kollégák dolgoznak helyette. Mi mindig meg tudtuk ezt oldani, de nyilván az előítélet az ott van az emberekben, főleg ha magyarok.

Ha megkérdezik, miért jöttél el az előző helyedről, simán csak mondd, hogy létszámleépítés volt. Ez sem hazugság, nyilván valakit felvettek a helyedre, és nem kell már plusz ember.

Ha annyira feszegetik, nyilván meg kell mondani, bár elvileg tilos ennyire személyes kérdést feltenni.

Amúgy meg multinál nem is a főnök intézi ezeket a papírokat, ha felvettek, a bérszámfejtő meg a HR-es meg nem fogja tudni, hogy te mit mondtál állásinterjún. Pár személyes, kis cégnél nyilván.

Tény, hogy végzettségtől is függ, a mostani munkahelyemen egyáltalán nem gond, ha valaki gyes-ről jön vissza, annyira nincs ember.

2023. jan. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Huhh

Én még gyeden vagyok, 16hónapis a lányom. Mellette van egy 3.5éves fiam. Szoval lassan 4éve itthon vagyok, szeptembertől tervezek visszamenni.


5 hely lenne, ahova jelen pillanatban mehetnék.


Nekem a bölcsi lesz szopacs, nem a munkakeresés (ahonnan eljöttem, az megszűnt)

2023. jan. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

5!

Akár privátban, megírod mi a munkaköröd, ami ilyen ritka? 😊

2023. jan. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen megírom, nem olyan ritka. Multinál keresnek betanított szellemi munkára embereket, de nem igen találnak. Talán béna a HR, vagy keveset fizet. Angol tudás azért kell.
2023. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is megirhatod :)
2023. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Én egyszerűen nem kötöm az orrukra a gyereket, mert semmi közük hozzá. Minek a gyedet beírni az önéletrajzba? Ha te mondjuk 2015-2022-ig dolgoztál egy cégnél, de 2020-ban elmentél szülni, az NEM hazugság, ha annyit írsz, hogy 2015-2022 XYZ Kft., merthogy állományban voltál.

Fél éve jelentkeztem egy állásra, 2 gyerekem van, nem szerepelnek a CV-ben, mert nem oda tartozik. Beírtam, hogy hol dolgoztam, mettől-meddig és kész. Hívtak interjúra, ahol én szintén nem tértem ki a családi állapotomra, ők meg nem kérdezték. Felvettek az pozira, a belépéskor kérdeztek rá először, hogy amúgy van-e gyerekem, mert ha igen, az adókedvezményhez ki kell tölteni papírt.

Tudom, hogy van, ahol az interjún megkérdezik, annak ellenére, hogy nem tehetnék. Ott megmondanám. De ha már a CV-be beírod, gyakorlatilag azonnal kukáztad magad, mert ismeretlenül sokkal könnyebben dobják félre a jelentkezésedet, mint amikor már ott ülsz velük szembe, és amúgy jó jelöltnek tartanak. Utóbbi esetben lehet úgy döntenek, hogy próbáljuk meg, míg ha már az önéletrajzban ott virít a gyerek, be se hívnak. Ne csesszetek ki magatokkal.

2023. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!