Változott valami a gyed alatti szabik körül?

Figyelt kérdés
Gyeden vagyok itthon és most néztem meg egy bérpapírt és látom hogy hónapról hónapra fogy a szabim. Ilyet megtehet a cég? Nem utaltak több pénzt. Holnap rákérdezek. De most kéne gyors segítség mert megüt a guta. 😡
2023. jan. 29. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy hónapról-hónapra fogy a szabadságod?


Egyre kisebb mértékben nő? Vagy ténylegesen fogy?


Lehet, hogyha állami szférában vagy, akkor véletlenül a téli szünetet levonták neked is? Mivel fizetés nélküli szabadságon vagy náluk, így úgy tudom, hogy nem tehetik meg.

2023. jan. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
52 nap volt, szeptemberben 51, októberben 48 nap, novemberben 44 nap... ez így hogy lehet? Fizetetlen szabin vagyok gyed alatt nem? Meg hàt vissza kéne menjek dolgozni hogy szabira menjek szerintem.
2023. jan. 29. 22:41
 3/15 anonim ***** válasza:
így van. Szerintem valamit benéztek, nem hiszem, hogy lehet ilyet.
2023. jan. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez eleve rengeteg szabadsag, kizart hogy ennyi legyen, de gyed alatt fizetesnelkulin vagy, nem csökkenhet
2023. jan. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4-es! Nekem 72 nap szabadság gyült össze a gyerek 2 éves korára.... szóval nem lehetetlen.

Amúgy igen furcsa, hogy csökken.

2023. jan. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

5!


Érdekes, ugyanis jopar éve nem jár szabadság csak a csed és a gyed fél évére. Tehát ha mondjuk a szülés évében egy napot se vettél igénybe és az alapszabadsagod 22 nap, akkor is max 46-48 napod lehet. Kortól fuggoen pár nappal lehet több az éves alapod, de nem lesz 72 nap soha.

2023. jan. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#6 két három gyereknél sem?
2023. jan. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Amennyiben a tobbedik gyerekre is járt a csed és a gyed. Anélkül csak évi 2 nappal lesz több, ami ugye a gyerekre járó potszabadsag. De teswk, itt egy kalkulátor hozza: [link]
2023. jan. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Öreg vagyok na. 😅 Úgy volt hogy januárban volt még előző évi szabim és elmentem táppénzre, így az az évi is megmaradt meg még ami csed alatt járt. Szóval ez 3 évnyi szabi így.
2023. jan. 30. 08:55
 10/15 anonim ***** válasza:

Azért nyugi valószínű ott is emberek dolgoznak és hibázhatnak meg az is lehet hogy valamit te nézel be, meg kell kérdezni normális hangon.

De amugy nem fogyhat a szabid hivatalosan. Hisz nem is dolgozol ahoz hogy kitudják adni is jelezned kell, hogy vissza mész dolgozni.

2023. jan. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!