Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár így a CSED és a GYED?...

Jár így a CSED és a GYED? Mindenki mást mond.

Figyelt kérdés

20 hónapos a nagy. Úton van a kicsi aki 1 hónapon belül megszületik.


A nagyra járt a CSED majd a GYED. Decemberben megszünt a munkaviszonyom, így azóta passzív GYED-en vagyok.

Felvettem egy pénzügyi szakértővel a kapcsolatot. Aki leírta a lehetőségeim. Idő közben úgy alakult hogy lett február 1-el munkaviszonyom. Viszont egy 1,5 hónap munkaviszony kimaradt.

Pár napja voltam könyvelőnél aki szerint így sem vagyok jogosult a CSED-re és GYED-re. Hisz ott a másfél hónap szünet.

Akkor az a mondat mit takar hogy 2 év alatt 365 nap biztosított napnak kell lenni. (Ami megvan... bőven)

Úgy mondta a pénzügyi szakértő hogy nekem ez így jó, hisz megvan a 365 nap és a szülés alatt meglesz a jogviszony. Jelenleg nem tudom felvenni q kapcsolatot a pénzügyi szakértővel mert szabadságon van, így majd csak jövőhéten tudok hozzá menni. Szerintetek ?


2023. febr. 15. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megszakítás nélkülinek lennie. Akár úgy is meglehet, hogy egy napot dolgoztál, egyet nem.
2023. febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Jár. Tp nem járna csak annyit, amennyit itt dolgoztál, annál számít csak a megszakítás.

Viszont milyen munkahely vett fel mindenórás terhesen?

2023. febr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2, tp esetén sem kell megszakítás nélkülinek lennie, hanem folyamatosnak.
2023. febr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1# én is így tudtam.


2# ez így bonyolult. De én benne vagyok másfél éve őstermelői vállalkozásba. Csak eddig mellék állás volt, és a pénzügyi tanácsadó javasolta hogy modositsunk főállású őstermelőire. Az is jogviszonynak számít. Így tudtuk megoldani

2023. febr. 15. 19:59
 5/13 A kérdező kommentje:
3# akkor nem baj ha van szünet? Azaz megszakítás? Akár másfél hónap?
2023. febr. 15. 20:04
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak eddig mellék állás volt, és a pénzügyi tanácsadó javasolta hogy modositsunk főállású őstermelőire.


Jaj. Ez nem javaslat kérdése. Ha nincs semmi más jogviszonyod, főállásúvá válsz őstermelőként.

2023. febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lehet keveri a kedvezmény szabállyal.


Ott úgy van, hogy amit a nagy után kaptál csedet, annál nem lehet kevesebb a kicsi utáni. Ott van az, hogy 30nap után elvész ez a szabály.


De itt, a te esetedben járni fog a csed. Az más kérdés, hogy mennyi.

2023. febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7# a minimálbér 92%-ából számolják. Ami sokkal.sokkal több mint a GYES.
2023. febr. 15. 20:18
 9/13 anonim ***** válasza:
Van facebookon egy anya-baba pénzügy csoport, oda érdemes belépned és feltenned a kérdést, mert ott a hölgy biztos választ fog adni neked. :)
2023. febr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2023. febr. 15. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!