Mennyi penzre szamithatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok 12 hetes varandos. Szeptember elejen szulok.

Januartol emeltek a berem br. 390.000 Ft-ra.

kerdesem lenne:

-csed/gyed melyik honapok alapjan kerul megallapitasra? Ezek alapjan milyen osszeg?

-juniustol tervezek itthon maradni, igy mennyi lesz a tappenzem?

-a decemberi/negyed eves jutalom beleszamita a csed/gyedbe?


Hogy erne meg a legjobban meddig dolgozzak? (Irodai munka, persze amig az egeszsegunk engedi) de a kalkulator alapjan igazabol nem sokkal kevesebb a tp, mint a fizetesem a naptari napok miatt. Ha nem muszaj akkor nem szenvednek a vegsokig.


Tobb kalkulatort is neztem de mind mast ir.


Koszonom!


2023. febr. 19. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szülés napjától visszamennek 3 hónapot és ez az elötti 180nap bére lesz a csed/gyed alapja.

Ebbe beleszámít minden, ami után adóztál.

Csed-nél ennek a 100%-át veszik, abból vonnak 15%szja-t

Gyednék a 70%át veszik, vonnak 15%szja, 10%nyugdíj járulék.

(Ha elmész táppénzre, a táppénz nem lesz befolyással. Vagyis ellátás ben lehet ellátás alapja)



Táppénz a táppénzrevétel napjától visszamennek 3 honapot szintén, az rlötti 180nap az alap.

Ennek a 60%át nézik, vonják az szjat.

2023. febr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A CSED megállapításhoz vagy egyéb járulékba beleszámít a munkaviszonyod, ami fent áll több mint 3 hónapja. Ha 1 év fixen megvan az a legjobb vagy ha több éve dolgozol.

Ha a szülés idejére bekerülsz a kórházba az táppénznek (ez 4-5 nap kb) minősül valamint az anyasági pótlékot is megkapod, mivel a baba már megérkezett. (Ehhez szükséged lesz a védőnői megjelenésekre és a kórházi eltávozáshoz fogod megkapni. Ezt egyszer veheted igénybe.)

És onnantól indul minden. :)

2023. febr. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok.


Ha táppénzre mész anélkül, hogy kórházba kell vonulnod, akkor 60-70%-a lesz a fizetésednek.

Személy szerint én augusztus végéig dolgoztam, onnantól táppénzre mentem.

2023. febr. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!