Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második gyermekre járó juttatá...

Második gyermekre járó juttatások?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen plusz juttatások járnak a második gyermekre? Persze ami evidens, hogy a családi pótlék dupla, de pl. volt az anyasági támogatás, az a második gyermekre is jár? Mielőtt valaki elkezdene megkövezni, hogy na biztos ez is csak a pénzért szül, megnyugtatom, hogy szó sincs ilyenről, szimplán szeretek felkészült lenni, és gondosan követem a bevételeinket, kiadásainkat. :)
2023. febr. 20. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Jár ugye a családi( de nemcsak dupla, hanem az összeg is más)


Jár anyasági ugyanúgy.


Jár adókedvezmény

1 gyerekre 10e ha 2 gyerek van , akkor 20E/ gyerek, tehàt 40E


Jàr az elején, ha jogosult vagy rá csed-gyed majd gyes, ha előbbikre nem vagy johosult, akkor gyes.


“Jàr” ha felveszed terhesség alatt a babavárót, akkor a kamatmentes !hitel! Max 10 millióig.. tehát vissza kell fizetni, de kamatmentesen.


Jár ha igényled és fel tudod hasznàlni : csok vagy falusi csok 2 gyerekre.

2023. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg 30 év alatt SzJA mentesség.
2023. febr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szuper összefoglalót! A családi adókedvezmény fejenként 20e lesz? Én úgy tudtam, hogy gyerekenként 10e úgy is.
2023. febr. 20. 18:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Fejenként 20


3 vagy több gyereknél pedig fejenként 33e

( ha van ennyi adótok természetesen)

2023. febr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!