Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miből számolnak ilyenkor?...

Miből számolnak ilyenkor? Hogy "éri meg"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A munkáltató érdeklődik, mikor megyek vissza dolgozni, de mielőtt konkrétabbat mondok neki, szeretném felmérni a lehetőségeket a tesó miatt (ez még kérdéses hogy lesz e). És nyilván semmi köze jelenleg a munkáltatónak a tesó dolgohoz sem, és nyilván bármi történhet, változhat... Fél éves a babám, a munkáltató a helyettesítésem miatt kérdezi elvileg.

A terhességem kiderültekor táppénzre mentem egyből, amit a fél évvel azelőtti fizetésből számolnak, az akkor br. 280 ezer körül volt. Amikor táppénzre mentem, épp fizetésemelés volt, ekkor br. 440ezerre ugrott a fizetésem, pár napot voltam szabadságon ekkor. A csedre kb. azt az összeget kaptam, ami a nettó fizetésem lett volna épp (n. 280ezer), gyedre pedig a max. összeget kapom (nem erre számítottam). Jelenleg a bérem kb br. 500ezer.

Ha 1 év múlva táppénzre mennék, azt miből számolnák?Miből számolnák a csedet, gyedet? Megérné visszamenni fél évre dolgozni, vagy ugyanazt a pénzt kapnám? Nyilván nem csak ezen múlik a dolog, de szeretek tisztán látni, főleg a mai világban, ahol 10ezer alatt nem jön ki az ember a boltból... :(


2023. febr. 26. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem számolnák az ujbol. Ugyan azt kapnád, mint most



A tp is és a csed/gyed is úgy számolódik, hogs az igényléskor visszamennek 3 hónapot, az az elötti 180 nap ADÓZOTT jövedelmét veszik alapul. Tehát hiába vagy bejelentve most ennyire, ha sosem kaptál még annyit. Ha visszamennél akár csak pár napot is dolgozni a 2 gyerek közt, akkor kaphatnád a magasabbat. De így nem.

2023. febr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

tehát ha a bent lévő szabikat kivenném, akkor az új bérből számolnának? de akkor se tudnak 3 hónapot visszamenni, hogy adózott bér legyen azelőtt közvetlenül.

Illetve akkor mi alapján kapom a max. gyedet? mert a br 280ezres bérből sehogy nem áll össze a n. 250 körüli gyed. (alig kapok kevesebbet, mint a csed volt)

2023. febr. 26. 12:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A kedvezményszabály miatt ha a meglévő gyerek 4 éves koráig jön a kistesó, akkor minimum annyi ellátást kell kapnod mint az elsőre akkor is, ha a kettő között egy napot sem dolgoztál. Ha közte visszamégy és van legalább 120 nap az új béreddel, és ez kedvezőbb mint amit az elsőre kaptál - akkor azt a jövedelmet veszik figyelembe. De a minimum 120 napnak meg kell lenni a magasabb összeggel.
2023. febr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg a gyed maximumhoz 440 ezres bruttó bér kell. Nyilván neked nem úgy számolták ki ahogy gondoltad. Vagy nem úgy voltál bejelentve. Pótlékok stb... családi adókedvezmény, első házasok kedvezménye még növelheti kicsit az összeget.
2023. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

a fizetésem elég tiszta, állami szférában dolgozok, nincsenek műszak stb. pótlékok, ami pótlék van, az fix, a bér állandó része. a családi adókedvezményt a párom veszi igénybe, én a családi pótlékot, de ez is fix, ezt most nem számoltam. a gyed határozatán magasabb összeg van, mint a max. gyed, így nem is kapom meg azt, amit a fizetésemből számolnak.


a kolléganőm előttem ment el szülni, ő is táppénzen volt a terhesség alatt, neki kevesebb a gyed, mint a táppénz volt. nekem ez nem így van, én 100ezerrel több gyedet kapok, mint táppénzt kaptam.

2023. febr. 27. 22:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Az tuti hogy a bennt lévő szabikat az emelt béredből számolják!100%most vagyok pont úgy.

Ha visszamész dolgoznisztem köze lesz a fizudhoz,de ezt egy könyvelőtől kérdezd meg inkáb

2023. márc. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
Egy könyvelő segít neked.
2023. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!