Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz alatti emelés érint...

Táppénz alatti emelés érint e? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

25 év alatti adómentes vagyok, június közepére vagyok kiírva szülni. Június 30-án lejár a szerződésem. Van bent kb. 21 nap szabadságom, amit biztos, hogy nem fizetnének ki szülés után, tehát szülés előtt érdemes lenne kivennem.

Jelenleg veszélyeztetett táppénzen vagyok. Kb 152 ezer forint egy hónapra a táppénzem. Aláírtam a szerződést, hogy 290 ezerre nő a bérem, de ez nem befolyásolta a táppénzem, mert táppénz ideje alatt emeltek és ilyenkor nem számít.

Kérdésem az lenne, hogy ha elmegyek pl. április 1-től fizetett szabadságra, akkor már érinteni fog a 290 ezres emelés?

Illetve akkor pl. május 1-től mehetnék CSED-re, ami szintén a 290 ezret venné alapul?

Így akkor október végén járna le a CSED 168 napja, onnantól pedig a gyermek 2 éves koráig kapnám a 290 ezer után járó GYED-et?


Köszönöm a válaszokat!



2023. márc. 23. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
5%

Csed-nel, gyed -nel az elmúlt 3 hónap atlagjovedelmet veszik alapul.

Egyébként nekem is emeltek táppénz alatt, és többet is kaptam

2023. márc. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%

Én az utolsó 3 hónapra kaptam fizetésemelést, amíg dolgoztam, de az utolsó 6 hónap alapján kapom a csedet, gyedet. Előző júniusi a baba.

A fizetett szabira szerintem az emelt fizetésedet kapod.

2023. márc. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos nem fog számítank, hisz az ellátások számításának fő szabálya, hogy az igénylés napjától visszaszámolnak 3 hónapot, ezt kiejtik és onnan keresnek 120 vagy 180 napi jövedelmet, és azt átlagolják.

Lefordítva, ha te május 1-én csedre nyújtasz be igény, az áprilist, a márciust és a februárt át fogják ugorni. Januártól visszamenőleg fognak bérezett napokat keresni, de a táppénzes napokat itt is kiejtik, egész 2022. januárig mehetnek így vissza.

2023. márc. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Ohh, igaza van 3-asnak, tényleg így volt. Az utolsó 6 hónapra kaptam emelést, de csak hármat számoltak bele, onnan emlékeztem a 3 hónapra. #2 voltam
2023. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Viszont ha 2. Baba is lesz, akkor az emelt béres fog számítani nála
2023. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha második baba is lesz gyors egymás utánban, addigra már jogviszonya sem lesz a hölgynek, hiszen június 30-án lejár a szerződése.


Kérdező, ezt sikerült kicentizned.

2023. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Nem rögtön tervezünk második babát. Tudom, hogy olyankor olyan, mintha nem is dolgoztam volna. Közben diplomát szereztem, amiben szeretnék elhelyezkedni is az első baba két éve után.


Kedves Hatos! A munkahelyem fél évekre ír szerződést, januárban már hosszabbítva voltam, szóval a 6 hónap valahogy nem lett volna elég soha sem, hogy kihordjam a babámat.


Céljuk ezzel igazából az, hogy az éves 46 nap szabit (óvoda) ne kelljen a gyerek betöltött két éve után kiadni.

2023. márc. 23. 21:27
 8/9 anonim ***** válasza:
A munkahelyed gáz, sajnálom. De jó, hogy legalább a szülés napján még lesz munkaviszonyod. Ha rögtön akarnátok a második babát, akkor ez extra kicseszés lenne. Gusztustalan, na.
2023. márc. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Táppénzt nem veszik alapul, mert az idézőjelesen “nem jövedelem” a munkabéreidet fogják visszakutatni, és abból fognak átlagolni. 🙂
2023. márc. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!