Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed extrát igénybe vevők,...

Gyed extrát igénybe vevők, miért választottátok ezt az opciót?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, kinek milyen élethelyzete adódott (pl.alacsony fizetés, veszélyeztetett terhesség miatti táppénz), ami miatt az apuka veszi igénybe a gyedet?
2023. márc. 26. 03:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagyok jogosult a gyedre, ezért fogja a férjem igénybe venni. Utoljára a második gyerek előtt dolgoztam, a harmadikra még kaptam gyed, aztán megszűnt a munkahelyem a gyes alatt, és csak azután szültem a negyediket.
2023. márc. 26. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Értelek. Köszi
2023. márc. 26. 03:23
 3/26 anonim ***** válasza:
59%
a gyed extra nem az, amikor apuka veszi igénybe a gyedet, hanem amikor a gyerek 2 éves kora előtt visszamész dolgozni, gyerkőc bölcsiben, te kapod a fizut és a gyedet is.
2023. márc. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
32%
Anno keveset kerestem, és így jobban jöttünk ki. Az más kérdés, hogy ráfaragtunk, mert akkor volt az szja visszatérítés, így a férjem már a fizuval kimaxolta, én meg néztem az eget a jóval alacsonyabb fizuval.
2023. márc. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%
3, a gyed extra több gyedet érintő korábbi változás összefoglaló neve. Pl átadható gyed, munkavégzés melletti ellátás
2023. márc. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%
3-as! Extra, mert a fizetés mellé kapja valaki (anya vagy apa), nem pedig helyette.
2023. márc. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Nincs GYED extra. Az az extra benne, hogy lehet mellette dolgozni.

Kérdező, általában azoknál veszi igénybe apa, ahol anyának nem járna csak GYES.

2023. ápr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
7 - Gyes alanyi jogon minden anyának jár, de értem, amit mondani szerettél volna, gondolom GYED-et akartál írni GYES helyett. Nem csak ez az egy eset van, természetesen van ilyen is.
2023. ápr. 5. 01:53
 9/26 anonim ***** válasza:
A 7-es jól írta, nem gyedet akart írni. Szerintem úgy értette: ahol anyának nem járna MÁS, csak GYES.
2023. ápr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

8, nem érted. Ha az anyának nincs elég munkaviszonya és csak GYES-t kapna - ami 25ezer forint, ebben az esetben az apa elmegy GYED-re a baba 168 napos korától. Erre írtam. Nincs GYED extra. Sima GYED van.

Üdv:7-es voltam

2023. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!