Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nyugdíjjárulékból lehet...

Nyugdíjjárulékból lehet érvényesíteni a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Most olvastam valamelyik nap valahol, hogy lehet járulékokból is érvényesíteni. De nem emlékszem, hogy hol olvastam, csak átsiklottam felette. Tavaly egész évben gyesen voltam, nem fizettem szja-t, de összesen kb. 40 ezer valahányszáz forint nyugdíjjárulékot ugye vontak. Vissza tudom igényelni ezt vajon? Vagy tök hülyeséget olvastam?

2023. márc. 29. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Ebben az esetben nem érvényesítheted. Akkor lehet, ha az szja -n felül marad még adókedvezmény. Általában 3 vagy több gyereknél szokott előfordulni, hogy több a kedvezmény mértéke, mint a megállapított adó, ezért a járulékból is érvényesíthető.

Te nem fizettél adót, nincs miből érvényesíteni.

2023. márc. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Ebben ez esetben nem...
2023. márc. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Okés, nagyon köszönöm a segítséget!
2023. márc. 29. 11:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyesbőln azért nem lehet, mert csak abból érvényesíthető járulékkedvezmény, ami szja-köteles jövedelem.
2023. márc. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
1, rossz az indoklás. Az is tud járulékkedvezményt igénybe venni, aki nem fizet szja-t (25 alatti, nétak). Itt azért nem jár, mert gyesből nem lehet.
2023. márc. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Igen, nem jól fogalmaztam, úgy gondoltam, hogy csak adóköteles jövedelemből lehet érvényesíteni.
2023. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, minden világos már.

Illetve akkor most felmerül még a kérdés, hogy mivel 30 év alatti vagyok, és várandós, így idén szja mentes vagyok. (Pont idén töltöm a 30-at majd szülés után).

Tehát idén sem tudom érvényesíteni a családi adókedvezményt, mert hogy nem is fizetek szja-t a táppénzből(amin jelenleg vagyok), és majd a csedből. De akkor a nyugdíjjárulékból akkor mégis csak tudom? Így hogy van már idén adóköteles jövedelmem, de az szja-ból nem tudom, mert szja mentes vagyok?

Bocsi, nem vagyok filléreskedő, de ha van rá lehetőség, akkor nem hagyom az államnál azt a pár tízezer forintot sem.

2023. márc. 29. 14:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem. A férjed tudja érvényesíteni a saját jövedelméből.
2023. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!