Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A gyedet a csed lejáratától...

A gyedet a csed lejáratától igényeltem, hogyan fogom megkapni?

Figyelt kérdés
A csedem most márc 28.án járt le, együttesen igényeltem a gyeddel és azt jelöltem be, hogy a gyedet a csed lejáratát követő napon kérem, nyilatkozatot se kaptam róla, hogy mennyi lesz a gyed, a csedemet megkaptam 28napra, akkor a gyedet is megkéne kapnom az utolsó 3 napra? (A munkaltatom nem kifizetohely)

2023. ápr. 5. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Meg kellene igen.

Viszont nálunk hiába lett leadva az együttes igénylő (2019ben és 2022ben), nem bírálták el a gyedet. A munkáltatónak kellett egy új igénylőt leadnia mind a 2x. Nálunk nem megy automatikusan a csedről gyedre átállás.

(2 külön munkáltatóm volt).

2023. ápr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hm érdekes, csak akkor nem értem, miért van ilyen igénylőlap😄 mindegy, már írtam e-mailt a kincstárnak, hátha tudnak segíteni, de úgy érzem, hogy nekem sem bírálták el, mert nem kaptam semmilyen levelet, hogy mennyi a gyed összege.
2023. ápr. 5. 08:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Emaillel sokra nem mész 🙄

Nekem 2022 óta nem valaszoltak rá...

Telefonon hívtam fel őket. És nem a kincstárat kellett, hanem a kormanyablak, azon belül pedig a pénzügyi ellátási osztályt. Vagy 6helyre irányítottak át, mire a megfelelő emberrel tudtam beszélni, mert kindenki lepattintott, hogs nem hozzájuk tartozok.


A hatarozatot pedig már mikor a 2.havi ellátast kaptam meg, akkor postázták ki.


1#

2023. ápr. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na az szép, pedig hiába hívom őket csak sípol, de akkor megpróbálkozok a kormányablaknál inkább, köszi😊
2023. ápr. 5. 08:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a munkáltatóm azt javasolta, hogy ne együtt adjam le, hanem külön, mert szokott gond lenni. Szerintem add be újra a gyed igénylőt.
2023. ápr. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is együtt igényeltem mindkét munkahelyemnél és gond nélkül érkezett CSED után. A határozaokt később jöttek, mint az ellátás.

Első körben a munkahelyednél kérdezz rá, hogy minden papírt leadtak-e rendben. A GYED a mák-tól ma jött, 3 napit neked is kapnod kellene. Ha 1-2 napon belül nem történik semmi, akkor érdemes utánajárni hol siklott el a dolog.

2023. ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt a szervet kell felkeresni, ami a CSED határozatodon van. Mert nyilván innen fogod majd kapni a GYED-et is. Én pont emiatt intéztem külön, nekem ápr.28-án jár le a CSED-em, március végén beadtam a GYED igénylőt, várom a határozatot. Az én munkáltatóm kifizetőhely, így bármi van én oda megyek intézni.
2023. ápr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!