Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Aki jogosult, az tudja érvénye...

Aki jogosult, az tudja érvényesíteni a 30 év alatti anyák adókedvezményét?

Figyelt kérdés

Elvileg a terhesség 90. napjától már járna, azonban hiába született meg a baba azóta és hiába kaptam meg az első GYED-et, nem kapom meg az adókedvezményt. Az illetékes megyei Kormányhivatal tájékoztatása szerint az adókedvezmény csupán elméletben létezik, gyakorlatban nem folyósítják. Fogalmuk sincs arról, hogy utólag 1 összegben kiutalják-e esetleg később.


Más jogosult is így járt ezzel a jól beharangozott családtámogatási formával?



#GYED #30 éven aluli anyák adókedvezménye
2023. ápr. 5. 12:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

nagy zűr van a fejedben erről.


Nyilatkoztál róla a kormányhivatal felé? Mert nem automatikus.

És nincs olyan, hogy gyakorlatban nem folyósítják, ha leadtad a nyilatkozatot, akkor a kedvezmény miatt az utalás összege magasabb lesz, mint anélkül, ennyi.

Biztosan nem mondtak ilyent, hogy nem tudják, utólag kiutalják.e, mert ha nem kérted, majd neked kell visszaigényelni jövőre az szja-bevallásban.


És jó, ha tudod, hogy nincs benne a kedvezmény az szja-törvényben, csak egy kormrendelet szól róla, és jelenleg csak a veszélyhelyzet fennállása alatt jár, aminek egyelőre május 29. a vége. Az sem biztos, hogy utána megmarad.

2023. ápr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nyilván nyilatkoztam, és nyilván ezt mondták kb fél órával ezelőtt. Berögzítették a jogosultságot, azonban szoftveres hiányosság miatt elvileg nem tudják utalni. Tudom, hogy nem automatikus. És nem utalják. Ezért vagyok rá kiváncsi, hogy más jogosult konkrétan kapja-e.
2023. ápr. 5. 12:37
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
nincs semmiféle szoftveres hiányosság.
2023. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak azoknak jár, akik idén töltik a 91 napot vagy idén szülnek.

Ha valaki idén tölti a 91 napot akkor jogosult rá ha a 91. nap után lesz csak 30 éves, ha tavaly töltötte a 91 napot és idén születik a baba akkor csak akkor ha a baba születés után tölti csak be a 30-at.


Magyarul ha valaki januárban lesz 30 éves de februárban szül nem jogosult rá, ha valaki januárban csak 91 napos terhes, és februárban tölti be a 30-at jogosult rá idén egész évben.


Szülés után közvetlenül aki dolgozott az nem gyed-et, hanem csed-et kap, szóval te vagy nem idén szültél vagy diplomás gyeden vagy. Előbbi esetben tuti nem vagy jogosult a 30 év alattiak adókedvezményére, utóbbi esetben utána kell külön nézni, mert a diplomás gyed az egy külön kategória.


Minden adókedvezményt lehet utólag is érvényesíteni a jövő évi adóbevallásban, szóval ha valóban jogosult vagy rá legkésőbb jövő júniusban megkapod.

2023. ápr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor mást hívok az ügyben. Ezt a fentebbit a Fejér Vármegyei Kormányhivatal Családtámogatási és Pénzbeli Ellátási Osztályának ügyintézője mondta. Ezért voltam kíváncsi arra, hogy valóban egy szoftverfrissítésre várnak-e, ahogy a hölgy előadta. Az ő megfogalmazása volt, hogy ez a támogatás egyelőre csupán elméletben létezik, a gyakorlatban nem folyósítják, mert a szoftverük egyelőre nem ismeri ezt a támogatási formát. Ha hülyeség, ha nem, nyilván nem magamtól találtam ki..
2023. ápr. 5. 12:45
 6/15 A kérdező kommentje:
Tavaly szeptemberben töltöttem a terhesség 90. napját, idén márciusban született meg a babánk és 27 éves vagyok. Tehát jogosult vagyok rá.
2023. ápr. 5. 12:48
 7/15 babyboom567 ***** válasza:
100%
Ha te MÁR gyedet kapsz, akkor nem vagy jogosult rá.
2023. ápr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hülyeséget írtam, CSED-et kapok. Bocsánat
2023. ápr. 5. 12:51
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
2 barátnőm is kost terhes, szintén fejér megyeiek, ők mar kapják
2023. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 babyboom567 ***** válasza:
100%
mikor született a gyerek?És nem,nem jár a 91. naptól, csak ha azt idén töltötted volna,hisz január elsejétől él a kedvezmény.
2023. ápr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!