Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lehet dolgozni hivatalosan...

Lehet dolgozni hivatalosan 8nál több órát egy nap Gyed mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gyed mellett vissza mentem dolgozni a munkahelyemre 4 órás reszmunkaidobe amit eddig ugy dolgoztam le hogy egyik héten 3x8 óra masik heten 2x8 óra. Most szeretnék oraszamot emelni és azon gondolkodom hogy azt meg ugy oldanam meg h heti 3x10 órát megyek. A munkahelyemnek ez ok lenne, de ez nem ütközik törvénybe? Van ilyen szabály, hogy csak napi kax 8 órát dolgozhatok a gyerek 3 éves koráig? Köszönöm



2023. ápr. 13. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyed mellett teljes munkaidőben lehet dolgozni. Annyi, hogy tudtommal nem éjszakázhatsz és túlórát sem vállalhatsz.

Gondolom megvan, hogy teljes állás esetén hány órát kell dolgozni. Átlag ez 168-180 óra egy hónapban. Hogy te ezt milyen felosztásban dolgozod le, az teljesen mindegy.

2023. ápr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet,nem a napi óraszám a lényeges.Én soha 3letemben nem dolgoztam 8órát naponta,mindig 12-13 órákat mentem,annyi ugyanis egy szolgálat,azt még nem lehet megbontani.Havi munkaidő keret van,az a munkanapok száma szorozva 8-cal.Annyit kell dolgoznom egy hónapban,az a kötelező óra.
2023. ápr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet. Én 12-őt dolgoztam.
2023. ápr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!