Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szakképzési munkaszerződés is...

Szakképzési munkaszerződés is beleszámít a gyedbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan gyerekvállalásban gondolkodnánk, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.


24 éves vagyok, pár éve végeztem el duális képzéses szakmát, ahol tanulói szerződésünk is volt, és szakképzési munkaszerződésünk is.

Azóta már teljes állásban dolgozok.

A kérdésem az lenne, hogy nekem 15 nap megszakításom van a képzés és a mostani munkám szerződései között. (Ugye maximum 30 nap lehet a megszakítás). Tehát, az is "rendes" munkaszerződésnek számít? Beleszámítják? Jogosult vagyok a gyes, gyed és csed-re? (3 éve van így folyamatos szerződésem, ha beleszámít a szakképzési munkaszerződés is)



2023. ápr. 19. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Az elmúlt 2 évben akkor nyilván megvan a 365 nap biztosított jogviszonyod. Amennyiben a munkaviszonyod nem szűnik meg a szülés napjáig, akkor a jövedelmed alapján fogják számolni a csedet, gyedet.
2023. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mióta vagy rendesen bejelentve?
2023. ápr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-es, teljes állásban nem túl régóta. 2022 júniusától. Ha erre gondoltál. A szakképzési munkaszerződés óta pedig 2020 februárjától.
2023. ápr. 19. 13:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha június után szülsz, meglesz a 365napod. Ha él akkor meg a munkaviszonyod, jar a csed/gyed
2023. ápr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2023. ápr. 19. 13:24
 6/6 anonim ***** válasza:
A csednél nem számít, mennyi a megszakítás, csak legyen 365 napod
2023. ápr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!