Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy fogják számolni a CSED-em...

Hogy fogják számolni a CSED-em, ha a 180 napból 90-et külföldön dolgoztam?

Figyelt kérdés
Valószínűleg október 1-től fogom igényelni, de márc 31-ig egy másik EU-s országban volt munkaviszonyom, kaptam egy szép (és leadózott) végkielégítést is Áprilisban. Április 1-től Magyarországon vagyok szja-s egyéni vállalkozó. Vajon ilyenkor a külföldi jövedelmem is számítani fog, vagy a három hónapot vetítik 6 hónapra? A tb szakértő is bizonytalan volt, az OEP-től kéne ezt megkérdezni, vagy honnan tudhatnám biztosra, hogy ne legyen meglepetés?

2023. ápr. 25. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak a biztosítási időbe számít bele a külföldi munkavégzés, az ottani bért nem veszik alapul az itthoni csedhez/gyedhez.
2023. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt értem, de akkor ezt úgy számolják, hogy arra az időre 0-nak számít a bérem, vagy úgy, hogy emiatt csak az a 3 hónap fog számítani, amit otthon dolgoztam?
2023. ápr. 25. 12:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a bér számít amit itthon megkaptál.

Ha ebben a 3 hónapban 250.000 kaptál akkor azzal fognak számolni ennyi senkit nem érdekel mennyit kaptál kint, illetve, ezt a béred nem fogják elosztani egyszerűen ezt veszik alapul.

2023. ápr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem értem, de azért hogy tuti legyek: csak ez a három hónap fog számítani, tehát az április, május, júniusi bevételem és semmi más. Nem fogják 180 napra átlagolni ezt a 90 napot, hanem csak ezt számítják bele. Ugye?
2023. ápr. 25. 14:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyszer mar leírtam neked 😂

A kutyát nem erdekli, kinn mennyit kerestél.

Amit itt magyarban leadóztál, abból számolnak.

Ha okt1től igényeled, a szeptember, augusztus, júliust kihagyják. Júni, május es az aprilis lesz így az "alapod".

Mivel elötte nincs semmi magyar bevételed, nincs amiből számoljanak... igy ezt a ~90 napot nézik, mivel többet nem tudnak.

2023. ápr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!