Másnál is így van?

Figyelt kérdés
Május elejére vagyok kiírva. Már előtte 28 nappal igényeltem a csedet. Március végén be lettek adva a papírjaim. Ma felhívtam a hivatalt hogy mi van mikor kapok határozatot. Erre az a válasz ha csak megszülök..és a baba adatai is meglesznek már. Hát... Akkor most ellátást se kapok addig? Nem véletlen kértem szülés előtt.. Azért nem értem mert mások megkapták így előbb a határozatot most akkor ez hogy van?
2023. ápr. 28. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szeptember 7el igényeltem. Novemberben kaptam először utalást.


Nálunk is ez volt. Hiaba igenyeltem meg 28nappal elöbb, csak az után bírálták el, miután beküldtem a gyerek papírjait. Megkaptam az összeget forintra pontosan, csak novemberben 🙄


Októberre kaptam a kemény 6nap táppenzemet.

2023. ápr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát ez csodálatos... De mégis hogy gondolják ezt? Addig az ember miből éljen? Ez így szabályos de komolyan?


Oké nem halunk éhen hiszen nem vagyok egyedülálló de ezt iszonyat szemét dolognak gondolom akkor is.

2023. ápr. 28. 19:56
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Csak annak van értelme előbb leadni az igénylést, akinek kevesebb a táppénze mint a gyed. Nem kapja meg az ember korábban (igényelni tudod, de azt sehol nem igérik, hogy annyival előbb folyósítják is 🤷‍♀️). Talán ha a munkahely kifizetőhely, de lehet ők sem utalják előbb.
2023. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 babyboom567 ***** válasza:
65%
2016.októbertől voltam táppénzen,december2-től cseden,a kisfiam december 11.-én született.2017 január közepén végén kaptam meg szinte egyszerre mindent,táppénzt, csedet, anyaságit,családit.
2023. ápr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát ez elég szomorú... Azért lep meg mert sokan viszont megkapták.


Ráadásul én végig dolgoztam a terhességem mert nem akartam táppénzre menni meg bírtam is. Vettem ki még pár nap szabadságot és utána csedet igényeltem ahogy tudtam..

2023. ápr. 28. 23:13
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is munkából egyből csed-re mentem. Megtehetik szabályosan ezt

Szerinted ebben az országban foglalkoznak vele, hogy miből vedd a kenyeredet?!


Amúgy ez negyenként eltér, ahogy babas csoportokban olvasom. Valahol egyből autómatikusan utalnak, valahol csak a beküldött és elbírált papírok után.


De kapaszkodj meg. Én a nagyobbikra júliussal igényeltem meg a gyest. Ami alanyi jogon jár. Októberben küldtek egy levelet, hogy 1db számot elírtam. Kijavítottam. Majd januárban jött a határozat, hogy elfogadják. Addig 1 árva vasat sem kaptam. Januárban utalták az egészet visszamenőleg egyben.

Oké, nem az a 25ezer ft havonta... mert az is hát kb vicc. Hanem hogy még ezt is képesek voltak fél évig elhúzni.


1#

2023. ápr. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Tubarózsa ***** válasza:

Mindig szomoruan olvasom az ilyen eseteket :(

2 fiam van, mindkét alkalommal elöbb igényeltem a csedet. Elsővel szept 1.től (szept 14 szültem) okt 9-10én már kaptam az utalást.

Másodikkal nov 10től igényeltem ( nov 28 szültem) dec 9 kaptam az utalást. Csed-gyed együttes igénylőt adtam le, mindkét esetben gond nélkül kaptam(kapom) a gyedet.

Munkáltatóm kifizetőhely.

2023. ápr. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja. Es együttes igénylő...

Nálunk hiába lett mibd a 2 gyereknél együtt leadva, a csed után újra kellett igényelni a gyedet, mert "uj igazolas kell a munkahelyről"...

2023. ápr. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ez aztán családbarát hozzáállás..és akinek a férje/párja nem keres olyan sokat. Vagy az a nő aki valamiért total magára marad?


Én is együtt adtam le amúgy a csed/gyed igénylőt. De köszi majd figyelek akkor erre is hátha ezt is meg kell majd kérni újra ..

2023. ápr. 29. 21:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem a munkahelyem kifizető. Én is 28 nappal korábban igényeltem és 1 héten belül kaptam határozatot, fizetésnapkor pedig rendben jött is az utalás.

Ezek szerint én a szerencsés kategóriába tartozom.

5 nappal az igénylést követően úgy döntött a fiam hogy nem vár tovább, megszületik. A kórházban töltött utolsó napon jött a határozat, nagy könnyebbségem volt hogy nem akkor kellett még az igényléssel is foglalkoznom. Mire a kórházból hazaértünk már megjött a pici lakcímkártyája, majd 2 héten belül az összes többi papírja így csak elküldtem a munkahelyemnek és kész. Most telt le pont a 168 nap, március végén adtam le a GYED igénylőt, már arról is megjött a határozat szintén 1 héten belül.

A közös igénylő nálunk fel sem merült, így a biztos és nem is volt jövedelemkiesés, 5 éve az első fiammal is így csináltam és akkor sem volt gond.

2023. máj. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!