Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az első gyerekem nyáron lesz...

Az első gyerekem nyáron lesz 3 éves ezzel le jár a gyes. Tervezzük a 2.-at. Tudom hogy vissza kell menni közben dolgotni.ha jól tudom 1 évet kell beeolgozni hogy ismét járjon a gyed , csed. Jól tudom?

Figyelt kérdés
Második kérdés az lenne, ha pl fél év után terhes lennék és elmennék táppénzre az beleszamít ugyanúgy az 1 évbe?

2023. máj. 2. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha 2 napra mennél vissza is járna. Sőt, ha nem mész vissza, akkor is.

En pl vissza sem mentem.

Az a lényeg, hogy a munkaviszonyod ne szünjön meg

2023. máj. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell egy évet ledolgozni, ugyanakkor rosszul néz ki, hogy ha egy két hónap munka után megint felállsz, lehet hogy utána már nem várnak vissza. De jogilag teljesen rendben van!
2023. máj. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem jól tudod
2023. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Ha a 3 éves koráig terhes leszel és veszélyeztetett, akkor egy percre sem mész vissza valójában, hanem ebben az esetben táppénzre, akkor is jár a csed, gyed, stb is.


Nem kell hozzá 1 év munkabér jövedelem megint.


Ha nem leszel terhes addig, akkor mész vissza dolgozni, amíg terhes nem leszel..

Ezt kevésbé fogják szeretni, mint az előbbit

2023. máj. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

1-es, ha a GYES lejárta után nem megy vissza dolgozni, akkor nem jár neki, hiszen nem lesz munkaviszonya.


Ha meg visszamegy dolgozni, elküldik azt, aki eddig helyette volt, majd 2 hónap után bejelenti, hogy terhes, aztán irány a táppénz, akkor biztos nem fogják megint visszavenni. Két, folyton beteg kisgyerekkel meg elég nehéz lesz új munkát találni.

2023. máj. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a következő gyerek az első 4 éves kora előtt megszületik és él a munkaviszonyod, akkor érvényes rád a kedvezményszabály. Tehát nem kaphatsz kevesebb ellátást, mint az előzőnél. A GYES biztosítási időnek számít, tehát nem kell újabb 1 év.
2023. máj. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha visszamész dolgozni, és aznap ki is rúgnak (mert megtehetik), akkor viszont ugrott az egész! Erre figyelj!
2023. máj. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5!

Ugy értettem a nem megy vissza dolgoznit, hogy ahogy lejár a gyes és mar terhes, egyből táppenzre megy.

Én ahogy lejart a gyesem a nagyra, masnap bementem a céghez és szóltam terhes vagyok, vittem a táppénzes papírt.


Magyarán 1 napra sem mentem vissza...


Azt írja a kérdező, nyáron lesz 3 a gyerek. Addig meg siman teherbe is eshet.

2023. máj. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!