Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Visszalehet igényelni egy...

Visszalehet igényelni egy összegben vagy ez hogy van?

Figyelt kérdés

30 év alatti anyák szja mentességét érdemes megigényelni vagy majd egy összegben visszamenőleg?

2028-ban leszek 30 éves.

2023.07.17-re várjuk a kislányunk.


2023. máj. 11. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted, hogy érdemes-e? Ha év közben kéred, akkor havonta kapod, ha pedig visszamenőleg, akkor az egészet egyben. Ugyanaz az összeg, te döntöd el, hogy hogy kéred.
2023. máj. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De ha visszamenőleg szeretném akkor 2028-ban majd az adóbevallásban? Bocsi, de most nagyon összekavar ez a sok dolog.

Mert én most kapom az első házasok kedvezményét is és szerintem a kettő nem mehet együtt.

2023. máj. 11. 20:01
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden évben kell adóbevallást csinálni,így nem 2028-ban kapnád vissza,hanem minden évben az előző évit egy összegben.
2023. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ha pl 30 alatti anyuka vagy akkor az első házasok kedvezményt tudod akkor érvényesíteni ha 30 elmúltál
2023. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az első házasok kedvezményét már megigényeltem, 2022.08.26-án volt az esküvőnk. Kaptam is aztán november közepétől táppénzen vagyok.

Viszont nem tudom, hogy az táppénz alatt jár-e.

2023. máj. 11. 21:31
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen 2028? Minden évben kell adóbevallás. Az idei kedvezményt jövőre tudod visszaigényelni ha nem havonta kérted.
2023. máj. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 babyboom567 ***** válasza:
100%

Én csak azt nem érte mi köze 2028-nak ahhoz,hogy te MOST vagy adómentes?

Mindegy.

A történtből hiányzik,hogy mióta dolgozol,mert elvileg ha van munkahelyed akkor a 25 év alattiak kedvezményét kapod.Tehát ott is adómentes vagy.

Az első házasok kedvezményét TE nem tudod visszaigényelni, ha adómentes vagy, mert az adómentes azt jelenti, hogy minden adódat visszakaptad.

Az első házasok kedvezményét és a családi adókedvezményt a férjed fogja tudni igényelni(ha dolgozik és van annyi adója).

Az ezévi 2023-as adódat egy összegbe jövöre 2024-ben az adóbevallásnál tudod visszaigényelni(a férjed ugyanígy).

2023. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen közben rájöttem, hogy minden évben van adóbevallás szóval tényleg kva nagy hülyeséget írtam.😂

2018. óta dolgozom, viszont most táppénzen vagyok, de amíg dolgoztam én megigényeltem az első házasok kedvezményét, amit kaptam is.( most jelenleg tp alatt nem tudom kapom-e…) bérpapírt nem kapok…

25 év alattiak szja kedvezményét már nem kapom, mivel betöltöttem.

Januárban töltöttem magzatra a 91.napot, de gondolom azt majd apuka igényelje vissza jövőre adókedvezményt magzatra.

Az első házasok kedvezményével így nem tudom mi legyen.

De gondolom akkor családi adókedvezményt és az első házasok kedvezményét a férjem igényelje? (ha nem kapom, de majd utána kérdezek)

Viszont a férjem KATÁS vállalkozó, de jelenleg külföldön dolgozik. Na ilyenkor mi van?🤨

2023. máj. 12. 19:35
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát ha a férjed ide nem adózik, akkor nincs miből visszakérni.Ha te adómentes vagy,akkor megint nincs.Mert 30 alatti anyaként az leszel.Persze ezt kérheted egyben jövőre,de akkor az első házast nincs miből már érvényesíteni.Gyerek után esetleg még a járulékokból tudod érvényesíteni,mert ugye az adón kívül van más is,és az adómentesség,az csak az adóra vonatkozik.De nem vagyok szakértő amúgy,hátha lesz nálam okosabb is itt.
2023. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 babyboom567 ***** válasza:
100%

szépen a férjeddel együtt bementek a navhoz,és megkérdezitek, hogyan csináljátok.

Visztek minden papirt!

-amit a doki adott,hogy 91 napot betöltötte a magzat

-házassági anyakönyvi kivonat

-munkaszerződés

-iratok


De ha a férjed nem fizet SzJa-t itt Magyarországon, akkor ő itt semmit sem fog tudni visszaigényelni.Neked meg nincs miből,hisz adómentes vagy.

2023. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!