Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Férjem Szlovák céghez ment...

Férjem Szlovák céghez ment sofőrként ami miatt tőlem mind a 3 gyerkőcre kapott juttatást megvont a kormány. Azt mondták, hogy kérjük Szlovákiából. Valaki aki így járt el? Érdekelne mi lett a vége?Jó lesz e a kint kapott nagycsaládos igazolás?

Figyelt kérdés

#nagycsalád #Szlovák munkahely #Külföldi ellátás
2023. jún. 9. 16:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Mégis milyen juttatást vont meg?
2023. jún. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Milyen juttatást vont meg a kormány?
2023. jún. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem én sem. Családi pótlék? Miért vonták meg? Szritntem férfiak ezrei vannak odakint és a család otthon, és senkitől nem vonták meg a támogatást.

Ha felvettetek a csokot, akkor lehet hogy azt vonták meg? Bár azt sem értem. Fejtsd ki bővebben mert így a sötétben tapogatozunk.

2023. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
65%
Családi adókedvezményt vonhatták meg mivel gondolom már nem Magyarországon van a munkahelye bejelentve így a szlovák bérre nem tud az állam adókedvezményt adni. A feleség valszeg még gyeden vagy gyesen lehet, tehát nem dolgozik, így nem tudja igénybe venni. Magyarországon kellene adózni és akkor lenne kedvezmény.
2023. jún. 11. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Találgatni lehet..

De ahogy elnézem, ezt már soha nem tudjuk meg 🤣

2023. jún. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Bocsánat! nem kaptam értesítést. Igen, a csalási pótlékot és a gyest is. Azt mondták kérjek mindent Szlovákiából. nincs csok és egyebek.
2023. jún. 15. 20:29
 7/30 A kérdező kommentje:
Családi*
2023. jún. 15. 20:30
 8/30 anonim ***** válasza:

Akkor nem jó helyen tájékozódtál 😅

Ha magyarországon éltek, magyar a gyereked, magyar vagy te is, más országba nem veszed igénybe, akkor de bizony a családi is és a gyes is alanyi jogon jár.

Ezek igénylésénél meg sem kérdezik, hogy hol vagy mit dolgozol....

2023. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Férjem osztrák cégnél dolgozik, ausztriában.

Én itthon, a 2 gyerekkel. Ő ingázik, hazajár minden 2.nap.

Gyest is kapok a kicsire, családit is mind a 2 gyerekre.

2023. jún. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
A gyeshez meg a családi pótlékhoz Neked anyának kellett, hogy itthon Magyarországon legyen munkahelyed. Ennek semmi köze a férjedhez. Valami nagyon nem stimmel. Csokot meg egyebet egyértelmű, hogy nem tudtok felvenni, ahhoz mindkettőtöknek ide kell adózni. Talán a szlovákok adnak valami családi tamogatást úgy, hogy te nem oda voltál bejelentve? Neked magyar vagy szlovák munkahelyed volt? Vagy volt egyáltalán szülés előtt melóhelyed itthon vagy eltartott a férjed? Vannak dolgok amik nem alanyi jogon járnak hanem el kellett volna menni dolgoznim
2023. jún. 16. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!