Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Otthon maradhat az apa GYED-en...

Otthon maradhat az apa GYED-en az anya helyett?

Figyelt kérdés

Változás állt be az élethelyzetünkben és mérlegeljük, hogy a feleségemnek vissza kellene mennie dolgozni (most CSED-en van, 3 hónapos a kicsi). Ebben az esetben én maradnék otthon GYED-en.

Erre van lehetőség? Igényelhetem én a GYED-et különleges indoklás nélkül (CSED-et gyakorlatilag csak akkor igényelhetnék én, ha a feleségem tartósan kórházba kerülne vagy ha meghalna, ezt értem különleges indoklás alatt)? A feleségem visszamehet dolgozni, ha úgy döntünk?


A kérdés nem anyagi indíttatású, tehát az nem megoldás, hogy ha én 8 óra mellett veszem fel a GYED-et.

Tudom, hogy ez egy anonim portál és itt hideget-meleget, főleg kritikát kap az ember, de bárhogy is lesz (ő marad GYED-en vagy megy dolgozni és én maradok), ez kettőnk személyes döntése, aminek a háttere lényegtelen.



2023. jún. 15. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Igen, visszamehet, és te is lehetsz GYED-en otthon.
2023. jún. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyedet most nem igényelhetsz.

Amig a csed jár, célszerű anyának otthon maradnia. Mert ha most lemondja, vissza megy dolgozni, te csak gyest kapnál, ami kb 25ezer ft.


Ha lejár a csed, vagy a gyerek fél éves korától maradhat apa a gyeden. De akkor igen, teljesen otthon maradhatsz.


De ugye feltétel, hogs legyen munkaviszonyod ami él.

2023. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Én is úgy értettem, hogy ha lejár a CSED, utána mehet vissza a feleség, és cserélhettek GYED-re. Most nem.
2023. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Visszamehet most is a feleséged dolgozni, de megérni nem éri meg, hiszen a csed több mint a fizetése lenne, és egyszerre a kettőt nem kaphatja. Ha visszamegy, le kell mondani a csed-et.
2023. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Ezt munkáltatónak kell jelezni?

2023. jún. 15. 12:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Minimum 30 nappal a tervezett munkába állás előtt jelezni kell a munkáltató felé, hogy szeretne visszamenni.
2023. jún. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Az első 168 napban az egyikőtöknek nem lehet kereső tevékenységet folytatni. Tehát vagy ő marad CSED-en, vagy te maradsz otthon de akkor csak GYES-t kapsz (25500 FT).
2023. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!