Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy kell leadni a papírokat?

Hogy kell leadni a papírokat?

Figyelt kérdés

A 36. héttől mentem szabadságra. Kivettem néhány nap szabit és úgy voltam vele, hogy még bent hagyom a nagy részét majd szülés utánra.


Úgyhogy az utolsó 1-2-3 hétben táppénzen leszek. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor hogyan kell leadni a táppénzes papírokat?


Akkor vigye be a férjem az elsőt, amikor bekerülök a kórházba? Vagy akkor amikor a háziorvos kiír? Telefonon beszéltem csak vele, azt mondta holnap ugorjon be a férjem a papírért, ha arra jár. Meg azt, hogy szóljak neki, hogyha bekerültem a kórházba, mert akkor lezárja.


Ti hogy csináltátok?


2023. jún. 20. 06:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Anyagilag jobban jársz, ha a CSEDET veszed korábban igénybe.
2023. jún. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 Szerintem nem. A fizetésem fele magasabb, mint a max gyed.
2023. jún. 20. 07:23
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A 36. héttől voltam táppénzen, 2 héttel később mehettem az első táppénzes papírért, és azt vittem is be a munkahelyememre. Még pont bérszámfejtés előtt voltam, így meg is kaptam a fizuval. A kórházból felhívtam a háziorvost, ő lezárta a táppénzt, családtag pedig bement a papírért. Ezt az utolsót már csak a csed igénylővel együtt küldtem el a munkahelyemre.
2023. jún. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3 köszi!
2023. jún. 20. 08:16
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
De először cseden leszel,nem gyeden.Az meg a fizetésed 100%-a most.Szóval valóban úgy jársz jobban.Amúgy meg 2 hetente adnak TP papírt,azt én mindig rögtön leadnám,mert addig nem utalnak tp-t ameddig le nincs adva papír.
2023. jún. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De hat hónapnál (vagy ötnél, ha most indítanám), többet leszek otthon a gyerekkel.


Ha csak hat otthon töltött hónappal számolsz, meg plusz eggyel előtte, már akkor sem éri meg nekem.


Mondjuk elmennék táppénzre/csedre június 1-től és otthon lennék dec 31-ig.


Legyen 600 a nettóm, mert azzal könnyű számolni.


A te verziód:


Most kapok 600-at, meg még novemberig 5 havi csed-et. Decemberben meg kapok 210 ezret.


Az én verzióm: most kapok 300 ezret, ha elmegyek táppénzre meg decemberig még hat havi csed-et.


Ha berakom állampapírba a különbözetet, akkor sem hoz annyira sokat 300*0,14/6=21.000 forint, hogy megérje.

2023. jún. 20. 10:13
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Táppénznek is van maximuma.Nem fogsz 300-at kapni.232000 vagy mennyi a max 2023-ban.
2023. jún. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Gyed-ed magasabb, mint a tp, akkor egyértelműen jobban jársz a tp-vel, nem is értem a felvetést az ellenkezőjével. Persze, ha adott hónapra nézed, jobban járnál a csed-del, de ha 6+ hónapot előretekint az ember, már nyilván nem. Na mindegy.

Beszélj a munkáltatóddal mi az igénye.

Én mindig küldtem, amint kiadták a tp papírt. 36. héttől voltam táppénzen, 2 hetente adnak ki papírt. Így beküldtem egyet, meg aztán mégegyet és végül 41+1-en szültem, így a lezárt háziorvosit, meg a kórházit, már a csed/gyed igénnyel együtt küldtem.

2023. jún. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7 Köszi! Ezt nem tudtam.


#8 Viszont ha a 7-es igazat ír (és nem számít, hogy valószínűleg nem leszek egy hónapot otthon - tehát a napi maximum alapján számolják), akkor lehet mindegy melyiket csinálom, pár tízezer forint a különbség, kb. annyi, mint a csed többlete állampapírban.

2023. jún. 20. 10:29
 10/13 A kérdező kommentje:
Amúgy a munkáltatómnak mindegy volt, én táppénzt kértem.
2023. jún. 20. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!