Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítséget kérnék CSED témában...

Segítséget kérnék CSED témában. Számomra nem igazán egyértelmű hogyan számolják a csedet. A lényeg hogy a 365 napom megvan bőven. Többi lent!?

Figyelt kérdés
Viszont a 365 nap (a jelenlegi munkahelyem) folyamatos,vannak viszont alkalmi munkáim (van ami 5 nap, van ami 1 hónap vagy több hónap is) is amiből járulékot vontak bejelentett módon. Ezek a jövedelmek beleszámítanak a csed 180 napos időtartamába, ha azok az idő alatt keletkeztek? Illetve ha november 4re vagyok kiirva akkor előtte mikor adható be az igény és meddig nézik a 180 napos jövedelmet?
2023. jún. 27. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk, mi az alkalmi munka neked. Az egyszerűsített foglalkoztatás? Mert azután nem adózol. Vagy 1-2 napra bejelentettek rendesen?


De a lényegen nem változtat, nem számit bele.


Ha nov 4re vagy kiírva, akkor vagy nov 4-28nappal igenyelheted meg legkorábban. Akár nov.1, vagy okt 30... ahogy tetszik


Az igénylés pillanatában ami él munkaviszonyod, abból számolnak.

Pl-ként, ha nov.1el igényled, akkor onnan visszamennek 3 hónapot, tehát az júli 1. És az ez előtti 180 nap átlagát veszik alapul. De ismétlem, csak abban a jogviszonyban, ami a jogosultság pillanatában él.

2023. jún. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Alkalmi munka alatt azt értem hogy kaptam plusz pénzeket különböző munkákért cserébe, de nem egyszerűsített foglalkoztatás keretében. Tb és szja is levonásra és befizetésre került.

A fő munkaviszonyom mellett van mellékállás is, ez a kettő folyamatos. Akkor ez a kettő 180 napos átlagjovedelme fogja a csed alapját képezni?

2023. jún. 28. 07:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha mindkét munkaviszonyod élni fog, igen. És ha valamelyik munkaviszonyodból kaptad a plusz feladatokat és a számítási időszakba esik, akkor az is beleszámít természetesen.
2023. jún. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki hogy az egyik munkaviszony végelszámolásba meg fog szűnni (ma kaptam a hírt). Ha az igényléskor még nem szűnik meg a cég, akkor beleszámít, de ha megszűnik akkor nem? Elég jelentős összeg lenne havi szinten (bruttó 78ezer), és alapját képezné a 180 nap átlag keresetének.
2023. jún. 28. 10:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha megszűnik, már nem fog beleszámítani.

Mint írtuk, csak az élő jogviszony számít.

2023. jún. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. jún. 28. 13:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!