Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kötelesek CSED után rögtön...

Kötelesek CSED után rögtön visszavenni, ha kérem?

Figyelt kérdés
Egyetemen tanítok, tehát az "aktív" munkaidőm szeptembertől júniusig tart, a szorgalmi időszak csak május végéig. Október végén-november elején szülök, vagyis a CSED időszaka május eleje körül fog lejárni. Ha utána rögtön vissza akarok menni dolgozni (anyagiak miatt), akkor kötelesek engem visszavenni főállásba akkor is, ha a tanév már majdnem véget ért? (Nyilván hajlandó lennék órákat vállalni, akár tömbösítve is, de a tanárvariálást nem nagyon pártolják év végén.) Vagy megtehetik, hogy csak a következő tanévtől, szeptembertől vesznek vissza?

2023. jún. 28. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kötelesek visszavenni, de nem kötelesek megtartani.
2023. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell venniük, ha a tervezett munkába állás előtt legalabb 30 nappal írásban bejelented a munkába állási szándékodat. De az elsőt munkanapodon fel is mondatnak. A gyereket amúgy hova teszed majd?
2023. jún. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2023. jún. 28. 19:55
 4/15 A kérdező kommentje:
A férjem rugalmas munkaidőben dolgozik, és nekem is viszonylag kevés órám van - az otthoni munka teszi ki a többi részét. Egyébként pedig egyelőre elméleti a kérdés, hogy tudjam, mire számíthatok.
2023. jún. 28. 19:56
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
Ha első gyerek akkor arra tuti számíthatsz hogy nem igen akarsz majd visszamenni csak ha élet halál a dolog
2023. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk éves szerződéssel vannak az oktatók. Év közben nincs "felvétel". Nem is lehetne. Mégis májusban hova "szúrjanak be" az órarendbe, amikor június már vizsgaidőszak?
2023. jún. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én főállásban vagyok, így más a helyzet, mint szerződéssel. És igen, az év végi "beszúrás" miatt kérdeztem pont, hiszen bármilyen más munkahelyen vissza lehet menni dolgozni, hogy az ember megkapja a GYED mellett a teljes fizetését. Egyébként 3. gyerek, van benne tapasztalatom, hogyan működik a babázás, csak az előzőeknél még egyéni vállalkozóként dolgoztam. És így csak a május-júniust kellene megoldanunk, a nyár többi részében nagyrészt otthon tudok lenni a gyerekekkel - szeptembertől pedig mindenképpen vissza tervezek menni.
2023. jún. 28. 20:18
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

De minek bonyolítod az életed azzal, hogy nem szeptembertől mész vissza?


"hiszen bármilyen más munkahelyen vissza lehet menni dolgozni"


Fenéket.

2023. jún. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom azért "bonyolítja az életét" ezzel, hogy a nyári szünetben is kapjon fizut a gyed mellé.
2023. jún. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

9, de nem fog, helyette kirúgják.

Tudja ő is, hogy ha akkor megy, nem tudnak neki megfelelő munkakört felajánlani. Nem is fognak.

Akkor kötelesek csak visszavenni. Mivel oktatónak nincs haszna, ha nem oktat...

2023. jún. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!