Meddig kapom a csed-et?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Február 8.-án szültem. Akkor igényeltem meg.Pontosan meddig kapom akkor?augusztusban kapom még? Teljes hónapot ? Vagy csak töredéket? Illetve azt sem tudom ezt utólagosan fizetik vagy az adott hónapban?Nagyon köszönöm hogy segítettél!
2023. júl. 4. 08:14
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

168 napig jár. Úgy fizetik, mint a fizetést. Tehát utólagos. Tört hónapra is jár arra a pár napra. Lejárata előtt 1 hónappal érdemes megigényelni a GYED-et. Illetve ha közös igénylőt adtál le akkor nem kell.

A lejáratakor arra a hónapra törthavi CSED és GYED fog járni.

2023. júl. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%
Kellett kapnod határozatot, de július 25-ig jár. Július 26-tól kell igényelned a gyedet. Augusztus elején kapod majd a július 25-ig járó csedet, és a július 26-31 közötti időszakra járó gyedet.
2023. júl. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!