Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi alapján számolják a Csedet...

Mi alapján számolják a Csedet és a Gyedet?

Figyelt kérdés
Volt egy középidős veszteségem ami miatt fel éve táppenzen vagyok, ha pl most terhes vagyok, akkor hogyan fogják számolni a Csedet, Gyedet?

2023. aug. 3. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mész vissza dolgozni akkor a táppénz előtti 180 nap átlagkeresetéből.

Ha jövőre születik a baba akkor csak idén januártól számít. Ha nincs idén januártól 180 nap akkor 120 napból, ha annyi sincd akkor a szerződéses bérből.


Viszont arra számíts, hogy táppénzen maximum egy évig lehetsz. Jobb lenne ha visszamennél dolgozni mielőtt újra terhes leszel.

2023. aug. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha peldaul 4 honapja tappenzen vagyok es most ujra terhes vagyok, akkor megvaltozik ugyebar a tappenz kodom. Az is beleszamit az egy evbe? Vagy csak a sima tappenz?
2023. aug. 4. 08:28
 3/6 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Az 1 év az 1 év. Többet nem finanszíroz az állam akár mennyi kód változtatásod van. Tehát menj vissza dolgoznia majd utána legyél táppénzen.
2023. aug. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bogica0616 ***** válasza:
28%
Nem akarlak megsérteni,de mért vagy fél éve táppénzen vetélés után? Súlyos betegséged lett tőle? Mert akkor még ne legyél várandós.
2023. aug. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Miért talán tudod milyen érzés egy 24 hetes gyermeket elveszíteni, megszülni, tudod Te egyáltalán milyen szenvedés ez? Vagy mi alapján gondolod, hogy csak súlyos betegség következhet ebből? Nem vagyunk egyformák, mindenki más lelkileg. Feltettem egy kérdést, arra kértem a válaszokat, nem pedig utasításokat vártam.
2023. aug. 5. 12:28
 6/6 Bogica0616 ***** válasza:
Elhiszem, hogy fáj lelkileg és testileg. Nekem is volt vetélésem. Segíteni szerettem volna neked, de túl bunkó vagy hozzá.
2023. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!