Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED alatt munkahelyváltásnak...

GYED alatt munkahelyváltásnak mi a menete?

Figyelt kérdés

Az eredeti munkahelyem kifizetőhely, tehát ők fizetik perpill a GYED-et. Másik helyről kaptam egy szuper ajánlatot, erősen gondolkodom rajta, hogy elfogadjam. A babám még csak 9 hónapos, szóval még jó ideig járna a GYED. Azt nem tudom, hogy az új hely kifizetőhely lenne-e (multi az is, mint a jelenlegi munkáltatóm, szóval ha tippelnem kéne, akkor igen). Azt tudom, hogy technikailag van lehetőség váltani, de aki hasonló paraméterekkel lépett, mégis hogyan? Az új hely fizeti ezek után a GYED-et, hiszen hozzájuk kerülök biztosított jogviszonyba? Vagy a régi fizeti a gyerek 2 éves koráig, hiszen náluk voltam biztosított, amikor született? Ez nekem nem teljesen tiszta az OEP tájékoztatóban (amit találtam, az amúgy is 2014-es, szóval ki tudja, mennyire friss infó).

Köszönöm, ha valaki tud erre választ adni :D


2023. aug. 10. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A régi helyen ha felmondasz szólnod kell, hogy állítsák le a GYED-et is. Az új munkahelyeden pedig kitöltesz egy GYED újra folyósító nyomtatványt és kéred, hogy ők folyósítsák tovább.
2023. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ez hihetetlen számomra,hogy miért akar valaki gyeden lévő anyát?!
2023. aug. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 Lehet, hogy szakmailag olyan szinten van, hogy megéri a másik munkáltatónak alkalmazni. Egyébként gyed mellett lehet dolgozni, akár home office-ban is tudja csinálni ha olyan a munkaköre. Nem kell rögtön azt gondolni, hogy akinek gyereke van az munkára képtelen, mert állandóan otthon lenne táppénzen. 1.5 éve mentem vissza dolgozni, eddig összesen 2x voltam a gyerekkel távol, saját jogon egyszer sem.
2023. aug. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem nézem le,nekem is van.Csak a munkahelyváltás volt fura gyed alatt.De ahogy írod lehet otthonrol dolgozik,így érthető,köszi.
2023. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!